У другий тур президентських виборів у Франції вийшли соціаліст Франсуа Олланд із 28,63% голосів та чинний президент Ніколя Саркозі — 27,18%. Перемога будь-кого з них не змінить політики Франції щодо України, вважає науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, 38 років.
— Відмінність між Саркозі та Олландом полягає здебільшого у харизматичності. Перший є одним з найпомітніших і найяскравіших політиків сучасності. Олланд у цій площині з ним не може конкурувати, але це є його сильною стороною, а не слабкою. Бо Саркозі багато кого дратує своєю поведінкою і схильністю до не дуже скромного життя. Зрештою, багато хто від нього стомився.
Ідеологічна різниця теж очевидна. Саркозі правоцентрист, Олланд — лівоцентрист, соціаліст, виразник інтересів осіб найманої праці з не дуже високим рівнем доходів. Вони більшою мірою виступають за справедливий розподіл державних фінансів між прошарками населення, хочуть збільшити податки. Олланда вважають більшим популістом. Саркозі — кращим фінансистом.
Саркозі помітніший на міжнародній арені, в тому числі у Східній Європі й Україні зокрема. У цьому він був радше виняток, адже Франція історично дуже мало приділяє уваги цій частині світу. За Саркозі й головування Франції в ЄС здійснили вирішальні кроки в укладанні Угоди про асоціацію з Україною, скасуванні візового режиму тощо. Олланду Україна цікава менше. Вона перебуває на периферії уваги його і французів.
Зараз країну непокоїть фінансова криза.
Коментарі
1