— Як би ми не відреагували на провокацію з телемостом, все одно отримаємо негативний ефект. Пропустимо цей інформаційний удар росіян — покажемо слабкість. Тобто визнаємо, що на шостому році війни може бути якась альтернативна точка зору про громадянський конфлікт на Донбасі і "братні народи", — говорить медіа-експерт Олексій КОВЖУН, 53 роки.
7 червня російський пропагандист Дмитро Кисєльов у своїй програмі анонсував телеміст кремлівського каналу "Россия 24" з українським "Ньюзваном". Запланували телемарафон з назвою "Треба поговорити" на 12 липня. Вести 2-годинну програму мали генпродюсер "Ньюзвану" Василь Голованов і російський ведучий Андрій Малахов. Наступного дня український телеканал скасував захід. Мовляв, через загрозу нападу.
Увечері 8 липня під будівлею "Ньюзвану" зібрався мітинг. Активісти палили "фаєри" й вимагали позбавити канал ліцензії. "Ньюзван", як і "112 Україна" та "Зік", належать народному депутатові Тарасу Козаку — соратнику проросійського політика Віктора Медведчука.
Володимир Зеленський скликав Раду нацбезпеки та оборони на екстрене засідання. Канал "Россия 24" з 2015 року — під санкціями РНБО. Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження проти "Ньюзвану". Підготовку спільного ефіру з країною-агресором розцінили як замах на вчинення державної зради.
"Готуємося до подання в суд й арешту активів каналу", — написав у "Фейсбуку" генпрокурор Юрій Луценко, 54 роки.
Нацрада з телебачення і радіомовлення ініціювала перевірку.
— Телеміст — спецоперація Кремля, — запевняє Олексій Ковжун. — Якщо Україна пропускає удар, росіяни можуть переходити до інших наступальних дій гібридної війни. Але люди вийшли на протест. Отже, можна познімати мітинг і розповідати про переслідування свободи слова. Кремль хоче промацати рівень напруження у нашому суспільстві, реакцію влади і правоохоронних органів.
Медведчук через свої телеканали привчає аудиторію до себе та проросійського порядку денного. Потрібна українізація медійного простору. Він впливає на формування реальності, що не викликає у нас сумнівів. Про що не треба домовлятися, адже воно відоме як факт. Має бути усвідомлення, що на Донбасі війна, а не громадянський конфлікт, а Росія — агресор.
Для дієвої українізації треба якісні україномовні серіали, комп'ютерні ігри, книжки. Не можна транслювати російське "мило". Потрібні сучасні фільми, що вимагають від глядачів роботи мозку. Важливий якісний переклад.
Коментарі