пʼятниця, 23 жовтня 2015 07:00

Кожен десятий росіянин боїться нападу України

Автор: підготувала інна Івершень-Луб’янова
 

Кожен 10-й росіянин вважає, що Україна може напасти на РФ. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки. Ще 53% росіян бояться нападу США і загалом блоку НАТО, і лише 6% — Ісламської держави. 43% жителів РФ не бояться нападу жодної країни.

— Страх росіян — ефект масової пропаганди. Вона роками формувала образ ворога — України, — каже соціолог Віктор Небоженко, 62 роки. — В результаті, напад на Україну отримав всенародну підтримку в країні. Ще один чинник пропаганди — насаджування образу Заходу як ворога номер один. Адже зіткнення Росії та Заходу — основна політична лінія Москви. Населення на це відгукується.

Висока оцінка небезпеки нападу України на Росію показує справжні відчуття росіян. Усвідомлюють, що українці не залишаться осторонь, коли в їхній країні почнеться громадянська війна. В якій формі діятиме Київ — покаже час. Варто говорити про певну історичну відповідальність України перед прийдешнім розвитком Росії. Коли там почнуться серйозні перебудови, Україні доведеться грати активну роль в підтримці демократичних елементів у новій Росії. Точний час цих катаклізмів — невідомий. Але, безсумнівно, Росія швидко рухається в бік серйозних потрясінь.

265 тисяч росіян цього року подали заявки на отримання грін-карт. Виграш у цій лотереї дає право на постійне прожи­вання та роботу в США. ­Згідно з даними Державного департаменту США, це — рекордна кількість заявок за всі роки лотереї. Для громадян РФ цього року виділена квота — всього 4 тис. карток.
Минулого року майже 246 тис. російських громадян отримали американські візи, які дозволяють їм працювати чи навчатися в країні. Це удвічі більше, ніж 10 років тому. Ще 3622 росіян отримали дозвіл на постійне проживання в США.

Зараз ви читаєте новину «Кожен десятий росіянин боїться нападу України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути