Вибори в місцеві органи влади мали б користь для людей лише після повномасштабної реформи місцевого самоврядування, вважає політолог Ігор Коліушко, 42 роки.
— Ця реформа передбачає адміністративно-територіальні зміни плюс прийняття в нових редакціях законів про місцеве самоврядування і місцеві держадміністрації, які суттєво розширюють повноваження органів місцевого самоврядування, укрупнюють їх і надають їм власні фінансові ресурси під реалізацію цих повноважень. А функції місцевих державних адміністрацій відтак зводяться до інспекційно-наглядових.
Специфіка реформ адміністративно-територіального устрою полягає в тому, що їх необхідно прив"язувати до термінів виборів місцевих рад. Але одного літа на це не вистачить. Треба прискорено приймати нові закони й вводити їх разом із виборами нових місцевих рад — весною наступного року. Це було б в інтересах суспільства.
Виборча система також потребує радикальної зміни. У місцевому самоврядуванні партійний компонент має стати другорядним. Наші партії надто слабкі, більшість із них ніколи не розробляли стратегій місцевої політики. Найкраща в наших умовах виборча система — мажоритарна, але з багатомандатними округами. У ній кількість виборчих округів збігається з кількістю адміністративно-територіальних одиниць, а люди обирають того, хто отримає більшість голосів. Так формується орган влади, який реально виражає їхні інтереси.
Коментарі