неділя, 12 березня 2006 20:06

"Формування більшості залежатиме від соціалістів"

  Василь Волга: ”Питання посади для Мороза не обговорювалося”
Василь Волга: ”Питання посади для Мороза не обговорювалося”

Секретар політради Соціалістичної партії України Василь Волга, 38  років, говорить про умови участі соціалістів у парламентській коаліції, присутність у списку партії представників великого бізнесу і бажані для соціалістів посади.

Чи означають нинішні високі рейтинги Партії регіонів можливість реваншу?

— Я б узагалі не вживав таких слів. Україна — єдина, і боронь Боже комусь її ділити. На виборах висловлюються громадяни. І як вони вирішать, так і буде. Партія регіонів представляє майже третину населення країни, інтереси сходу і півдня. Тому не слід закидати один одного звинуваченнями на кшталт: "якщо ти маєш справу з кимось зі сходу, то ти також бандит".

Водночас ані Партія регіонів, ані "Наша Україна" чи "Батьківщина" і близько не підійдуть до якогось контрольного пакета акцій у наступному парламенті. Формування більшості у Верховній Раді залежатиме від Соціалістичної партії.

Соціалісти відмовилися підписувати до виборів угоду про помаранчеву коаліцію. Чи можуть відмовитися і після?

— Звичайно, можуть. Соціалістична партія має свою ідеологію.  Відповідно, у нас є низка вимог до потенційних союзників. Соцпартія не йшла й не піде на те, щоб діяти всупереч своїм ідеологічним засадам. Отож коаліція буде з тими силами, які не вимагатимуть від нас їх порушувати.

У списку соціалістів не олігархи, а керівники підприємств

Чи є така сила, з якою ви однозначно не вступите в коаліцію?

— Дуже важливо розуміти таке. Як Партія регіонів, так і "Батьківщина" чи "Наша Україна" — це ліберальні сили, які відстоюють інтереси великого капіталу. Одні — інтереси капіталу сходу України, інші — її заходу. Як діяти Соціалістичній партії в таких умовах? Захищати західний чи східний капітал? Ні. Ми захищатимемо інтереси пересічних людей. Обиратимемо ту конфігурацію, яка сприятиме подальшій демократизації країни, розвитку європейських стандартів життя, соціальних гарантій і захисту людей.

Як тоді пояснити, що соціалісти зараз фактично утворюють коаліцію з ліберальною "Нашою Україною"?

— Соціалістичній партії довелося піти на підтримку Ющенка для того, щоб усунути минулий режим, провести політичну реформу, мати змогу відстоювати наші ідеологічні засади. Ми розуміємо, що на сьогодні нас у парламенті не більшість. Але сподіваємося, що з часом соціалістів у Верховній Раді буде достатньо, аби самим вирішувати суспільні проблеми.

Якщо соціалісти не відстоюють інтересів великого капіталу, то чому в них у списку керівники маріупольського металургійного комбінату, сіверодонецького "Азоту", харківського "Турбоатому" та деякі інші?

— У списку соціалістів не олігархи, а промисловці — керівники підприємств. Тобто топ-менеджери. Ці люди не є власниками капіталів. Вони управляють підприємствами.

Наприклад, якщо говорити про маріупольський завод, то його керівник Володимир Бойко володіє однією із 30 тисяч акцій комбінату. Це найбільш народне підприємство. Про такі йдеться у програмі Соцпартії — коли колектив володіє підприєм-ством. І саме такі люди у нас у списку. До речі, таких надходжень до бюджету, які забезпечують ці заводи, не дають усі вкупі підприємства олігархів.

Як пояснити, що соціалісти є сьогодні часткою влади, мають своїх представників в уряді, однак часто активно владу критикують?

— Соціалісти завжди говорили те, що думали. Такий наш принцип. Ми не представлені сьогодні в економічному блоці уряду. Тому, коли бачимо, що відбувається в економіці, що її руйнують популістські урядові рішення, звичайно, будемо про це говорити. Хіба ж це не відверта і відкрита позиція?

Соціалісти підтримували Віктора Ющенка на президентських виборах, не входячи при цьому до помаранчевої коаліції. Ми й далі залишаємося найпослідовнішою щодо підтримки президента політичною силою. Але коли уряд починає робити дурниці, ми про це відверто говоримо. Так само висловлювалися і щодо деяких дій уряду Тимошенко, працюючи в той же час у ньому. То хіба це не послідовно і правильно?

На якій посаді бачать соціалісти Олександра Мороза?

— Це питання не обговорювалося на жодному із засідань політради партії чи штабу СПУ. Сьогодні всі зайняті виборчою кампанією. Ні про які посади зараз ніхто не говорить.

Капітал не допустить розпуску Верховної Ради

Але думаю, що ті міністерські портфелі, які є у соціалістів зараз, у них і залишаться. Також будемо претендувати ще принаймні на дві посади. Про одну з них уже сказав Олександр Мороз — це посада міністра промислової політики.

Ви розглядаєте можливість розпуску парламенту, в разі якщо не буде створено більшості?

— У жодному разі. Це вже буде знущання над Україною. По-перше, від виборів утомилися не лише політики, а й весь український народ. По-друге, у держави не так вже й багато грошей. А подивімося, скільки нові вибори коштуватимуть. Мова не лише про прямі витрати. Україна зазнає величезних економічних збитків  через популізм, який є у нас неодмінним атрибутом виборчого процесу. Це коли з метою здобути симпатії виборців ухвалюють популістські рішення, які руйнують економіку.

Не буде нових виборів. Основні гравці, які проходять, крім нас, до парламенту, представляють інтереси капіталу. Повірте мені, капітал між собою домовиться і не допустить розпуску Верховної Ради. А те, що дехто з "Нашої України" робить такі напівістеричні заяви, — це аби поговорити.

Соціалісти зі своїми 12–13 відсотками будуть у наступному парламенті однією з ключових сил, навколо якої все і формуватиметься. І ми не допустимо розпуску парламенту, подальшого мордування України.

Розвиток України залежатиме від того, буде парламентська більшість помаранчевою чи ні?

— Швидше за все, СПУ не набере достатніх для формування власного уряду голосів. Тому кардинально нічого не зміниться. Хто б не був прем"єром — Янукович, Тимошенко, Єхануров, — політика залишатиметься ліберальною. Багаті й далі багатітимуть, а бідні — біднішатимуть. Ми ж робитимемо все від нас залежне, щоб повернути цей процес у зворотний напрямок. Щоб створити у державі умови, коли багатіти буде вигідно, роблячи багатими і людей навколо себе.

Зараз ви читаєте новину «"Формування більшості залежатиме від соціалістів"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути