За даними Держкомстату, вперше з початку 1990-х у п"яти регіонах України народжуваність перевищила смертність — в Закарпатській, Рівненській, Волинській, Львівській областях та в Києві.
Провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Павло Шевчук, 32 роки, пояснює це кращою віковою структурою населення.
— Народжуваність зростає нині в усіх регіонах, — каже експерт. — Просто в цих конкретних областях проживає більше молоді, менше людей похилого віку. Тому й збільшується інтенсивність дітонародження. Крім того, до молодих мам приєдналися й жінки старшого віку, які відкладали народження дітей в 1990-х. Сьогодні вони почали це робити.
33-річний Ігор Леньо з Інституту родини та подружнього життя говорить також і про світоглядно-моральний фактор.
— У Львівській, Рівненській областях та на Волині церква почала краще працювати над підготовкою подружжя, — говорить він. — Людям тепер пояснюють важливість планування сім"ї та відповідальності за народження дітей. Що діти лише зміцнюють родину, хоча й створюють тимчасові труднощі. На Закарпатті й поготів. Там завжди були розвинені суворі патріархальні цінності, де аборт вважався серйозною моральною провиною та карався суспільним осудом.
У Києві ж, за словами Ігоря Леньо, з початку нинішнього року активно діють програми підготовки молодих людей до подружнього життя при РАГСах.
— У столиці зосереджується велика кількість найактивніших та здорових людей. Робити кар"єру сюди їдуть з усіх регіонів, — говорить експерт.
Коментарі