вівторок, 07 липня 2015 05:30

До кінця року доходи українців можуть впасти на 40 відсотків

Автор: ФОТО З САЙТА www.dt.ua
  Через кризу виручка в торговельних мережах впала на 25 відсотків
Через кризу виручка в торговельних мережах впала на 25 відсотків

Доходи українців за перший квартал 2015 року скоротилися на 23,5%, повідомляє 1 липня ­Державна служба статистики.

— Гадаю, що насправді ця цифра сягає 35 відсотків, адже є й тіньовий обіг товарів, який не обліковується, — говорить економіст 56-річний Ростислав Слав'юк, експерт Університету банківської справи Нацбанку України. — На 25 відсотків упала виручка в торгових мережах. Це видно навіть неозброєним оком — які були черги до кас у січні і які тепер. Є небезпека, що до кінця року наші доходи зменшаться вже на цілих 40 відсотків. Адже восени по гаманцях українців ударить іще збільшена вартість комунальних послуг та енергоносіїв. Найбільша небезпека такої ситуації у тому, що гальмується економіка. Адже скорочується споживання, відповідно — товарний і грошовий обіг. Найбільше ми це відчуємо взимку й наступного року.

Вихід із ситуації — індексація зарплат і скасування пенсій тим, хто отримує зарплату в конвертах. Якщо зросли ціни на 30 відсотків — отже, на стільки ж наповнився бюджет, бо за ці товари сплачено податок. Тож треба поділитися й повернути людям — у формі індексації зарплати. Саме такі кроки зробили не такими болючими для людей кризи 1998-го і 2008 років. Хоча, звісно, їх отримають лише бюджетні працівники й пенсіонери. Але саме ці люди становлять основу споживання, їх треба стимулювати. Вони купують продукти, а не золото чи інші коштовності. А це — прямий товарообіг.

А щоб не було соціального вибуху, варто забрати пенсію у тих, хто не платив внески до Пенсійного фонду. Тобто отримував зарплату в конверті. Не може бути такого, щоб людина, яка має сто доларів зарплати, платила з неї податок, а хто має тисячу, але отримує її на "чорно", — ні. Платити однакові пенсії тому, хто 20 років наймався фарбувати стіни, і вчителеві — цинічно й несправедливо. Ніде в світі такого немає, щоб вільнонайманим працівникам платили за рахунок тих, хто чесно сплачував внески.

Зараз ви читаєте новину «До кінця року доходи українців можуть впасти на 40 відсотків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути