понеділок, 09 січня 2006 13:10

Дітей лупцюють, хоча й знають, що даремно

Права дітей в Україні порушуються, можливо, частіше, ніж будь-чиї інші.

— 85 відсотків подружніх пар, котрі мають дітей віком до дванадцяти років, застосовують фізичні покарання, — каже кандидат психологічних наук із соціального центру "Родина" Світлана Дорофєєва, 34 роки. — Хоча лише кожен десятий вважає це ефективним. Більш як половина каже, що хотіли б виховувати синів і доньок інакше, але не знають як.

Доволі часто батьки створюють собі образ ідеальної дитини. З нею вони порівнюють свою, реальну. І намагаються з реальної зробити ідеальну. Часто — з допомогою грубої сили. У результаті, аби уникнути фізичного покарання, маленька людина починає брехати.

— Відлупцювавши дитину, батько чи мати не допоможуть їй стати розсудливою, не навчать володіти собою, — каже Світлана. — Треба вчитися бачити у синах і доньках найпочесніших людей у своєму домі, не соромитися казати їм "вибач". Інакше не уникнути серйозних проблем.

Не треба соромитися казати дитині "вибач"

Ще судовою реформою 1861 року в царській Росії було запроваджено ювенальні суди, де розглядали скарги від дітей. Якщо когось із малих позивачів нещадно лупцював батько, то кривдника відправляли на каторгу, а його нащадка — в церковну школу при монастирі.

Права дитини в Україні забезпечують кільканадцять законів.

— Основні з них — Сімейний кодекс, прийнятий 2002 року, та Закон про охорону дитинства, ухвалений на рік раніше, — каже працівник представництва організації "Кожній дитині — Україна" Галина Гуд. — Батьки несуть відповідальність за обмеження законних інтересів і порушення прав дитини на охорону здоров"я, фізичний і духовний розвиток, навчання, виконання своїх обов"язків. Можливе і позбавлення батьківських прав.

— Відомі випадки, коли навіть кількарічні малюки захищали свої права, — каже представник Дитячого фонду Об"єднаних Націй в Україні Томаш Грушка, 32 роки. — Я раніше працював у Росії. Там познайомився з трирічним хлопчиком. Він подав у суд через знущання над ним у протитуберкульозному санаторії. Трапляються подібні випадки і в інших країнах СНД. У тому числі і в Україні. Батькам слід розповідати своїм дітям про їхні права змалечку.

Зараз ви читаєте новину «Дітей лупцюють, хоча й знають, що даремно». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути