понеділок, 30 січня 2006 17:17

Чергового геополітичного вибору не буде

Вибори в Україні зазвичай подібні до геополітичної битви. Партії або ж кандидати на посаду президента часто дотримуються протилежних поглядів у тому, куди ж рухатися Україні: на Захід чи до Росії. Дискусія про це іноді активніша, ніж навіть обговорення важливих для суспільства внутрішніх питань.

— Цього разу такого однозначного вибору між Європою та Росією не буде, — вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, 49 років. — Цей умовний вододіл перетворився на інший: вступати до НАТО або не вступати. Саме така постановка питання стає актуальною через заяви наших високопосадовців — військових та дипломатів — про те, що Україна може приєднатися до альянсу 2008 року.

Іноземні впливи будуть, зазначає політолог, але не такі, як раніше.

— Якщо минулого разу Москва відверто підтримувала одного з кандидатів і пропонувала Україні різні економічні преференції, то сьогодні навпаки — вона проводить політику економічного тиску, — каже Вадим Карасьов. — Водночас політично Москва демонстративно від наших виборів абстрагується. Пряму фінансову й політичну підтримку має лише Наталія Вітренко. Щодо решти, умовно кажучи, проросійських партій, то Росія демонструє виваженість і обережність.

Пряму підтримку Росії має лише Вітренко

Але Вадим Карасьов наголошує, що російським фактором охоче маніпулюють самі українські політичні сили і залучають РФ до передвиборної кампанії.

— Сполучені Штати теж присутні, — каже політолог. — Щомісяця в Києві бувають американські посадовці, які впливають на східноєвропейську політику Вашингтона. США демонструють підтримку Україні. Скажімо, в тому ж газовому питанні. Але це не втручання в суто виборчий процес, а намагання вплинути на геополітичний вектор подальшого українського розвитку.

Директор Інституту політичного аналізу та міжнародних досліджень Сергій Толстов, 50 років, також вважає: ані Росія, ані Захід на результат наших виборів активно не впливатимуть. Він переконаний, що нинішні парламентські перегони черговим геополітичним вибором не стануть.

— Українське керівництво має знаходити зручну й неконфліктну форму балансування між Заходом і Росією. Тільки так можна забезпечити інтереси України, — вважає Сергій Толстов. — Адже руйнуючи форму економічної залежності від Росії, Україна шкодить своїм економічним перспективам. А заявляючи про цілковиту солідарність із Заходом, не отримує навзамін політичних дивідендів. Тому жорстка постановка питання "Захід чи Росія?" навряд чи доцільна. Сьогодні цим маніпулюють лише маргінальні сили. Наприклад, партія Вітренко з одного боку чи Костенка — з боку іншого.

Зараз ви читаєте новину «Чергового геополітичного вибору не буде». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути