Державний Приватбанк не виплачуватиме 7 млрд грн офшорним компаніям Ігоря та Григорія Суркісів. Так вирішив Верховний суд 15 червня. Він скасував рішення судів нижчих інстанцій.
На момент націоналізації Приватбанку у грудні 2016-го брати Ігор і Григорій Суркіси та члени їхніх сімей зберігали там більше мільярда гривень, ще майже 7 млрд грн — вклади їхніх компаній у кіпрській філії.
Національний банк визнав Суркісів пов'язаними особами з колишніми власниками Привату — Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Мовляв, Коломойський з Ігорем Суркісом є акціонерами телеканалу "1+1". Це свідчить про зв'язок братів і їхніх сімей з фінансовою установою. Нацбанк вважає, Суркіси брали участь у злочинних діях колишніх власників проти Приватбанку, допомагали виводити гроші. Їхні кошти держава перевела у капітал державного банку.
23 грудня 2016-го Ігор і Григорій Суркіси, їхній батько Рахміль, дружини й доньки, а також А-Банк, що належить родині, звернулися до Окружного адмінсуду Києва з позовом проти НБУ та Приватбанку.
— Верховний суд закрив провадження у справі, оскільки було застосовано норми нового закону про банки (так званий антиколомойський закон Верховна Рада ухвалила 13 травня. Унеможливлює повернення націоналізованих банків колишнім власникам. — ГПУ), — говорить представник юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук. — Тепер захист Суркісів має 10 днів, щоб передати позов у цивільний суд.
Коментарі