Ексклюзиви
середа, 11 листопада 2009 18:20

Більшість державних служб використовують "піратські" програми

Автор: дані: Міжнародний альянс виробників програмного забезпечення
  Загалом втрати становлять $53 млрд. Це на $5,1 млрд більше, ніж торік.
Загалом втрати становлять $53 млрд. Це на $5,1 млрд більше, ніж торік.

Україна посідає 15-те місце у світі за рівнем комп"ютерного піратства. Близько 84% програм використовуються без ліцензії. Серед найбільших розповсюджувачів незаконних комп"ютерних продуктів називають ринки: столичну Петрівку, донецький Маяк і 7-й кілометр під Одесою.

Збитки держави від комп"ютерного піратства Міжнародний альянс виробників програмного забезпечення оцінив у $534 млн. П"ять років тому вони сягали $107 млн. Як протидіяти цьому?

— Щоб зменшити рівень комп"ютерного піратства, лише бажання правовласників програмного забезпечення недостатньо, — каже Владислав Шаповал, 32 роки, юридичний представник Міжнародного альянсу виробників програмного забезпечення в Україні. — Розв"язати цю проблему можна тільки за допомогою держави. Насамперед — модернізувати законодавство у сфері авторських прав відповідно до реалій використання програмного забезпечення. У парламент подано кілька відповідних законопроектів.

Другий важливий крок — запровадити дієвий механізм захисту авторських прав. Нині за їхнє порушення годі когось притягнути до відповідальності. Правоохоронці вважають це питання проблемою стосунків приватної особи і розробника програмного забезпечення. А хіба "комп"ютерне піратство" не є таким же соціально небезпечним правопорушенням, як крадіжка? В Європі, наприклад, створюють спеціальні технічно і кадрово укомплектовані підрозділи поліції, що розслідують винятково порушення у сфері інформаційних технологій.

Приватним користувачам піратських програм слід готуватися до штрафних санкцій?

— Гадаю, перед тим, як переслідувати громадян-порушників, державі потрібно легалізувати програмне забезпечення у своїх органах. Не секрет, що більшість державних служб, навіть правоохоронних, досі використовують у своїй роботі "піратські" копії різноманітних програм. Така легалізація вимагатиме ухвалення нових нормативних документів і коштів на переінсталяцію.

Найбільше комп"ютерних програм крадуть у Грузії

У Центральній та Східній Європі найвищі рівні комп"ютерного піратства демонструють  Грузія — 95%, Вірменія — 92, Азербайджан та Молдова — по 90%. У Росії показник використання неліцензійних програм знизився на 5%. Найнижчий рівень — у Чехії, Угорщині та Словаччині — близько 40%.

— Ми за рік додали один відсоток, — каже 30-річний Данило Ключников, голова представництва компанії Adobe Systems в Україні. — А навіть 10-відсоткове зниження рівня піратства в країні впродовж найближчих трьох років забезпечило б надходження 70 мільйонів доларів до державного бюджету. Це також збільшило би внутрішній валовий продукт на 941 мільйон доларів і створило би понад 2600 високооплачуваних робочих місць.

Зараз ви читаєте новину «Більшість державних служб використовують "піратські" програми». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути