За три дні візиту до Сполучених Штатів президент Віктор Янукович виступив на 66-й сесії Генеральної асамблеї ООН, зустрівся з американським президентом Бараком Обамою і генеральним секретарем НАТО Андерсом Фоґом Расмуссеном.
— Для Януковича це прорив, враховуючи обставини, в яких опинилася демократія в Україні, — каже політолог Сергій Таран, 42 роки. — Зустріч з Обамою, хоч і коротка й без належного статусу, все ж відбулася. Янукович отримав аванс від американського керівництва та світової спільноти. США зараз чітко вказують, що Україна може опинитися в міжнародній ізоляції. Тому дає шанс виправитися.
Ініціативами щодо міжнародного роззброєння український президент намагається підіграти Бараку Обамі, який опинився у скрутному становищі перед початком виборчої кампанії. Тактично це вдалий хід. Правда, наївно сподіватися, Штати беззастережно підтримуватимуть Україну, якщо ми віддамо весь ядерний уран.
На зустрічі з Расмуссеном говорили про утилізацію боєприпасів. Про стратегію співпраці не йшлося. Янукович і далі тримається багатовекторності у зовнішній політиці. Це дуже недалекоглядно. Бо багатовекторність можлива, коли країна має чіткі гарантії своєї недоторканності. Наприклад, Швейцарія може дозволити собі таку політику, бо зберігає у своїх банках гроші з усього світу. І її кордони не змінювалися сотні років. Гарантією безпеки є й арсенал ядерної зброї. Україна не має ні банків, ні ракет.
Коментарі