41-річний Олександр Янукович, старший син колишнього президента України, 13 листопада дав інтерв'ю російській "Новой газете". Ані зустрітися, ані спілкуватися через скайп не захотів. Погодився відповісти на запитання письмово. В інтерв'ю Янукович-молодший розповідає, що не фінансує і не планував фінансувати терористів на Донбасі, а батька — Віктора Януковича — підставили. Запевняє: з президентом-втікачем бачиться рідко.
— На сьогодні я змушений перебувати в Росії, оскільки в Україні існує загроза безпеці та життю для мене і рідних, — каже. — Майже весь мій бізнес розташований на території Донецької області. У зв'язку з трагічними подіями багато проектів довелося призупинити. Тому вирішив відкрити компанію в Санкт-Петербурзі. В Росії відчуваю об'єктивне ставлення до себе, бо тут працює закон. На жаль, про Україну цього сказати не можу.
Законних підстав для націоналізації моєї власності (8 липня про необхідність націоналізації майна "сім'ї" Віктора Януковича заявляв губернатор Дніпропетровщини Ігор Коломойський. — "ГПУ") не існує, — продовжує. — Якщо їх спробують придумати — захищатимемося законними способами, зокрема в міжнародних інституціях. Приватна власність — недоторканна. Це аксіома ринкової економіки.
Зроблю все можливе, щоб захистити своє ім'я та повернутися на батьківщину. Фінансувати війну в моєму рідному Донбасі не збирався і не буду. Я і моя команда готові брати участь у його відродженні. Я готовий зробити все від мене залежне, щоб туди прийшов мир.
Що стосується президента (екс-президента Віктора Януковича. — "ГПУ"), то я не уповноважений говорити від його імені. Від себе скажу: він не допустив кровопролиття 2004 року і зробив усе можливе, щоб не допустити цього 2014-го. Навіть зараз не можу сказати, що ще міг зробити президент, аби відвернути кровопролиття й зберегти єдність країни. На жаль, такий мирний план не вдався, і це — його величезний біль.
Необхідно було тільки підняти на поверхню суперечності, що існували в суспільстві, або інформаційно створити їх, — говорить бізнесмен про Революцію гідності. — Ці протиріччя — національні відмінності, віросповідання, матеріальний рівень — на той час працювали в Україні. Спрацював принцип політичного айкідо. Якщо законний глава держави намагається діяти жорстко, це викликає обурення і призводить до невідворотного падіння влади. Якщо президент веде обережну та компромісну політику, як Віктор Янукович під час подій на Майдані, потрібно створити провокації, що доведуть жорсткість дій влади. Розгін студентів 30 листопада — яскравий приклад.
"Новая газета", 13 листопада 2014 року
Коментарі
1