Торговельні обмеження, які запровадила Росія, не зашкодять українській економіці. Про це прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, 41 рік, сказав 20 грудня.
— За наш європейський вибір Росія оголошує санкції проти українських товарів, — говорить глава уряду. — Але ми з цим упораємося. І дамо адекватну економічну відповідь Кремлю. Таку ж, як дали після відмови Москви реструктуризувати 3,5 мільярда доларів так званого російського боргу, що був політичним хабарем їхній маріонетці (кредит наприкінці 2013-го взяв тодішній президент Віктор Янукович. — "ГПУ").
Уряд призупинив виплату цього боргу.
1 січня 2016 року почне діяти економічна частини Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Росія з того ж дня скасовує вільну торгівлю з Україною — забороняє ввозити сільськогосподарську продукцію, сировину й продовольство.
Київ має намір оскаржити незаконні дії Москви у Світовій організації торгівлі. Також уряд просить Верховну Раду дозволити ввести обмеження на продукти з Росії. 23 грудня відповідний законопроект зареєстрований на сайті парламенту.
— На кожне російське рішення український уряд реагуватиме дзеркальними санкціями, — каже Арсеній Яценюк.
Втрати для українського експорту від російських обмежень становитимуть близько $600 млн. А РФ у короткостроковій перспективі угода Україна-ЄС завдасть збитків на $3,5 млрд. Цю цифру назвав перший заступник міністра економічного розвитку Росії Олексій Ліхачов.
Україна, Євросоюз і РФ 21 грудня провели тристоронню зустріч у Брюсселі. Намагалися домовитися, щоб Москва не застосовувала торговельні обмеження до Києва через Угоду з ЄС. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що продовжувати переговори немає сенсу. Адже позиція Москви — абсолютно неконструктивна.
— Росія вимагає змінити або відтермінувати Угоду між Україною і ЄС. Але не обґрунтовує свою позицію, — говорить експерт Європейського центру політичних досліджень Гійом Ван дер Лоо.
На початку січня 2016-го відбудуться переговори між Україною та Євросоюзом про активізацію двосторонньої торгівлі.
Коментарі