вівторок, 11 лютого 2025 10:42

Заборона смартфонів у школах не дає ніякого ефекту: нове відкриття науковців

Заборона смартфонів у школах не дає ніякого ефекту: нове відкриття науковців
Діти і смартфони: нове відкриття після дослідження науковців шокувало Фото: pinterest

Прості заборони на використання телефонів у школах є неефективними в боротьбі з негативними наслідками їхнього використання.

До такого висновку дійшли науковці міжнародної групи, які провели масштабне дослідження. Його присвятили впливу телефонів і соціальних мереж на підлітків, пише birmingham.

У дослідженні взяли участь 1227 учнів із 30 шкіл Англії. Учені проаналізували дані про використання телефонів і соціальних мереж, а також про психічне здоров'я, благополуччя та успішність підлітків.

Виявилося, що у 20 школах діють різні форми обмежень на використання телефонів, аж до повної заборони протягом навчального дня. Однак, дослідження не виявило суттєвих відмінностей у показниках психічного здоров'я, успішності та поведінки між учнями, які відвідують школи з різними правилами використання телефонів.

Заборона на використання телефонів у школах призвела до незначного скорочення часу, який підлітки проводять із телефонами та в соціальних мережах у школі (приблизно на 40 і 30 хвилин відповідно). Однак, це не призвело до істотного скорочення загального часу, який підлітки проводять з телефонами і в соціальних мережах протягом дня.

"Це перше у своєму роді всесвітнє дослідження, спрямоване на оцінку впливу політики шкільних телефонів на психічне здоров'я і добробут підлітків, а також на інші показники здоров'я та освіти", - каже доктор, провідний автор дослідження Вікторія Гудієр.

Ми виявили зв'язок між великою кількістю часу, проведеного за телефонами і в соціальних мережах, і гіршими результатами, включно з погіршенням психічного благополуччя і стану психічного здоров'я, меншою фізичною активністю і гіршим сном, нижчою успішністю та вищим рівнем недисциплінованої поведінки в класі.

Це говорить про те, що скорочення часу, який провели за телефонами, є важливим завданням. Але нам потрібно зробити більше, ніж зосередитися тільки на школах, і розглянути використання телефону в школі і за її межами, протягом усього дня і всього тижня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від кого з батьків діти успадковують інтелект: дослідження науковців

Науковці зазначають, що шкільна політика не є панацеєю від негативного впливу використання смартфонів і соціальних мереж. Необхідно розробити комплексний підхід до розв'язання цієї проблеми, який включатиме в себе не тільки обмеження в школі, а й роботу з батьками, вчителями та самими підлітками.

"Наше дослідження показує, що шкільна політика не є панацеєю від згубного впливу використання смартфонів і соціальних мереж", - каже професор, старший автор дослідження Міранда Паллан,

Обмежувальна політика щодо використання телефонів у розважальних цілях у школах не призводить до поліпшення результатів серед учнів, але що розв'язання проблеми спільного використання телефонів має стати пріоритетом для поліпшення здоров'я і благополуччя підлітків.

Дослідження також показало, що в середньому підлітки, незалежно від правил, що діють у їхніх школах, проводять із телефонами 4-6 годин на день.

В наш час ще є батьки, які заохочують своїх доньок поводитися як ніжні принцеси, що приїде чарівний принц і зробить їх щасливими. Та ці думки лише шкодять їхньому майбутньому, заважаючи їм повністю реалізувати свій потенціал, мрії та процвітати.

Експерти виділили ефективні методи навчання як донькам стати сильними жінками.

Зараз ви читаєте новину «Заборона смартфонів у школах не дає ніякого ефекту: нове відкриття науковців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути