Щоб у дітей не траплялися небезпечні ситуації з незнайомцями, вони мають знати певні правила.
Правильне виховання не дасть злочинцям знайти контакт з дитиною, пише 4mamas.
Варто пояснити дитині систему відносин "свій — чужий", у якій останній - це будь-який незнайомець, незважаючи на його поведінку, стать та вік. До категорії "свій" належать мати, батько, баба та дід. Щоб почати розмову з чужим, треба спершу запитати дозволу на це у когось свого.
У цих поясненнях важливо не залякувати. Фрази, як "Чужий дядько тебе вкраде", лише підсвідомо формують негативну настанову. Дитина в результаті перестає довіряти світу. Треба наголосити, що є такі незнайомці, з якими можна говорити. Наприклад, співробітники поліції, продавці, пожежники, учителі. До них можна звернутися по допомогу.
Незнайомці не мають права також брати дитину за руку, торкатися, близько підходити. Дитина має знати, що будь-які неприємні їй дотики повинні одразу припинитися. Так само і в ситуації з незнайомцем.
Батьки повинні навчити дитину, що не можна брати в незнайомців жодних подарунків, цукерок, грошей. Нікуди не можна йти, якщо її покликали. Не вірити, якщо їй обіцяють щось купити. Не йти за незнайомцем, навіть якщо він переконує, що відведе до матері й батька.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не можна сварити в присутності сторонніх. Найпоширеніші помилки у вихованні
У випадку небезпеки на вулиці можна кричати, і дитина повинна знати про це.
Якщо дитина чогось боїться, батькам треба зрозуміти причини цього страху. Найефективнішим методом є "емоційні гойдалки". Суть у тому, що потрібно перетворити "похід" до темної кімнати на гру.
Коментарі