Українцям доволі важко говорити на тему інвалідності серед людей. Особливо, батьки не знають, як правильно пояснити дитині, чому людина втратила кінцівку.
Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну рівень інвалідності зріс. Багато військових та цивільних зазнають поранень, що призводять до ампутації.
Експерти Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" розповіли, як говорити з дітьми про інвалідність і з чого почати розмову.
Перед початком розмови зосередьтесь на власних почуттях. Лише так ви зможете допомогти усвідомити їх дитині. При цьому відчувати страх чи розгубленість – це нормально.
Дійте на випередження. Почніть розмову ще до того, як дитина поставить запитання. Це потрібно, щоб уникнути незручної ситуації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім важливих порад, як підготувати дитину до приїзду додому
Не бійтеся відкритих дитячих запитань. У віці до семи років діти у голос запитують про речі, які їх турбують. Не слід цього боятися, адже краще обговорити ситуацію разом із дитиною, ніж дозволяти фантазувати й додумувати.
Пояснення має бути простим і зрозумілим. До прикладу: "Зараз ми можемо зустрічати багато людей із протезами замість рук чи ніг – дорослих і навіть дітей. До них важливо проявляти повагу. Тож якщо у тебе з'являться питання – запитай у мене, але не в присутності людини, бо зайва увага може бути їй неприємною".
Нова реальність, в якій тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку – свою та своїх дітей.
А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. Цього ж треба навчати і наших дітей.
Для розмови виберіть час, коли дитина не зайнята грою чи мультфільмом. Скажіть, що зараз вивчаєте щось абсолютно нове і дуже важливе. Попросіть у неї допомоги, щоб запам'ятати цю інформацію.
Коментарі