Дітям складно впорядкувати свій час і ставити пріоритети на день.
Саме тому батькам слід допомогти їм у практиці навичок, пише Child Develop.
Дисциплінованішими й відповідальнішими людей робить звичка тайм-менеджменту. Його переваги для дітей: вчить їх розподіляти час на виконання кожного завдання; допомагає розставляти пріоритети; покращує аналітичні навички; дозволяє виконувати кілька завдань за короткий період; знижує стрес під час роботи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виховати слухняну дитину: дієві методи
Починати вчити тайм-менеджменту варто з оцінення часу. Дитина має навчитись аналізувати, скільки часу займе те чи інше заняття, щоб правильно планувати розпорядок дня. Наприкінці кожного дня разом з батьками має проаналізувати все, що робила протягом дня. Тоді треба порівняти час, кількість занять і результати, щоб зробити оцінку раціональності дій.
Батьки можуть допомогти дитині скласти розклад. Спочатку провести спостереження, як вона проводить час, а потім порадити, як його краще зайняти з більшою користю. Якщо дитина кілька разів складе для себе розклад, це увійде в неї в щоденну звичку.
Варто пояснити дитині, як підготуватися до різних занять. Якщо дитина вчить уроки, а в неї під рукою немає необхідного навчального приладдя, це заняття забере набагато більше часу.
Батьки мають розуміти й дитячі тривоги, тому варто допомагати, якщо виникнуть складнощі в якомусь завданні. Дитину треба вислухати та не кричати.
Слід зробити заняття веселішими, тому що діти це люблять.
Необхідно додати в розклад вільний час. Дитина зрозуміє, що важливо не тільки виконувати всі завдання, але і відпочивати.
Плач дитини - це добре, тому що такий спосіб пережити та позбутися негативних емоцій є найбезпечнішим. Та постає інша проблема: іноді батьки через дитячі сльози нервуються. У такому разі треба взяти себе в руки й не говорити дитині деякі популярні фрази, щоб не нашкодити її психіці.
Коментарі