Плач дитини - це добре, тому що такий спосіб пережити та позбутися негативних емоцій є найбезпечнішим.
Та постає інша проблема: іноді батьки через дитячі сльози нервуються, пише 4mamas.
У такому разі треба взяти себе в руки й не говорити дитині деякі популярні фрази, щоб не нашкодити її психіці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, коли дитина постійно бреше
"Припини, інакше…" - один з табуйованих висловів. Якщо казати, що дитина не отримає цукерку, наприклад, бо плаче, то це буде маніпулюванням дитячими емоціями й може заглушити почуття дитини, тому що вона боятиметься щось втратити.
Ще одна фраза, яку казати не слід: "Ти поводишся, як маленький". Адже дитина поки що справді не є дорослою і їй не треба за це дорікати.
"Ти плачеш через нісенітницю", - це те, що говорити малюку не варто. Це означає знецінення дитячих хвилювань. Якщо для батьків певна ситуація - це дурниця. то для дитини може бути дуже важливою.
Ще один вислів: "Припини негайно! Ти мене соромиш". У дитини автоматично формується співвідношення "сльози – сором". Можуть виникнути проблеми з вираженням та проживанням негативних почуттів. Їй буде ніяково показувати свою слабкість та просити про допомогу.
"Якщо ти не припиниш, я залишу тебе тут", - фраза, яку казати не треба. Це найгірший варіант, адже до сильних почуттів дитини додається ще й страх залишитися без близької людини, без підтримки, без захисту. Малюк відчуває, що його емоції не приймають, тому, щоб тебе не залишили, не можна переживати негативних почуттів.
Дитяча поведінка змінюється постійно - від спокійної до надто активної. Батьків це провокує ставати суворішими до них. Суворість потрібна, тому що так дитина відчуває безпеку. Якщо вона бачить, що дорослий поряд із нею впевнений і переконаний у собі, то вона сприймає його як опору.
Коментарі