Дмитро Кудря з Олександрії на Кіровоградщині виготовляє іграшки з липи, дуба, ясена, акації, граба та груші.
Роботи майстра зберігаються у приватних колекціях Німеччини, Франції, Нідерландів, Хорватії, Туреччини та інших країн світу.
За освітою він музикант. Gazeta.ua розповів, що освоїв техніку традиційної української художньої обробки деревини самостійно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінка створює ляльки, які українці шили понад 100 років тому - фото
"У дитинстві мене не балували іграшками. Батько побудував дім від фундаменту до даху сам. Я любив заходити до нього в майстерню по дереву. Подобалась атмосфера там, запах. Мене потягнуло на ювелірні, менші роботи по дереву. Спостерігав за виробництвом у гуртку гравюри. Ходити туди сам часу не мав, бо вчився в музичній школі" - розповідає.
Випалювати малі іграшки з фанери майстер почав ще в дитинстві.
"То були звірята, а по боках клеїв шматки горіха, ніби їх животи. Тоді дарував рідним, друзям. Коли вже вчився в університеті, то продовжував їх вирізати, навіть продавав. Для різьблення іграшки найкраще підходить липа - це найм'якіша порода в Україні. Граб найтвердіший. Я працюю з дітьми, то вчу саме на липі. Іграшки роблю різні: машинки, звірі та інше. Виходять ще скриньки, тарілки в українському стилі".
Дмитро Кудря старається відшліфувати іграшку майже ідеально.
"Вирізьбити роботу - одне, а довести до кінця - інше. Зашліфувати, покрити лаком, тут треба бути обережним. Стараюся відшліфовувати все ідеально. Ці дерев'яні екоіграшки корисні для дітей, добре розвивають фантазію".
Тернополянин Ігор Хома два роки виготовляє столи на підставці з коріння дерев. Чоловік збирався виїжджати з родиною за кордон, але карантин змусив залишитись в Україні. За його словами, одразу все гарно не виходило. Навіть за два роки досвіду він і досі вчиться чомусь новому.
Коментарі