понеділок, 25 лютого 2019 01:35

Фобії та інтелект: 8 особливостей, які успадковуються від бабусь та дідусів
5

  Деякі спадкові риси не передаються безпосередньо від батьків до дітей, а проявляються лише в третьому поколінні, в онуків. Фото: ua.depositphotos.com
Деякі спадкові риси не передаються безпосередньо від батьків до дітей, а проявляються лише в третьому поколінні, в онуків. Фото: ua.depositphotos.com

Дитина отримує від кожного з батьків рівно половину його генетичного матеріалу. Оскільки її мама і тато колись отримали по 50% генів від своїх батьків, вчені припускали, що до малюка переходить по 25% генів від бабусь і дідусів. Але недавні дослідження показали, що пропорції спадковості від прабатьків залежать від випадкових факторів. Їх генетична інформація змішується у випадкових обсягах.

Наприклад, бабуся з боку матері має більш тісний генетичний зв'язок з онуками, передаючи Х-хромосому і хлопчикам і дівчаткам. Таким чином, її вклад до генетичної спадщини становить від 25% до 29%. У той же час бабуся по батьківській лінії передає цю хромосому тільки онукам. Зате дідусь по батьківській лінії більш тісно пов'язаний з онуками завдяки Y-хромосомі, яка від нього перейшла до сина, а потім до онука.

Деякі спадкові риси не передаються безпосередньо від батьків до дітей, а проявляються лише в третьому поколінні, в онуків. Знаючи характер, звички, схильності, хвороби бабусь і дідусів, можна припустити, як вони вплинули на особистість дитини. Це дозволить краще орієнтуватися в сьогоденні, і в деякій мірі спрогнозувати майбутнє, пише allwomens.ru.

Комунікативні навички

  Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com

Саме від бабусь і дідусів ми успадковуємо здатність спілкуватися з іншими людьми, дружити, зав'язувати контакти. Гени WSCD2 і Pcdh15 відповідають за екстраверсію та інтроверсію відповідно, і передаються через покоління. Екстраверсія характеризується товариськістю, дружелюбністю, балакучістю, концентрацією інтересів на зовнішніх об'єктах. Інтроверсія проявляється в мовчазній, замкнутій поведінці, коли увага зосереджена на внутрішньому світі.

Щоб зрозуміти, який характер буде у вашого малюка, зверніть увагу на ваших батьків. Хлопчикам комунікативні навички переходять від дідуся з боку мами, а дівчаткам - від бабусі з татової сторони.

Фобії

Виникнення у дітей непояснених страхів іноді пояснюється спадковістю, отриманої через покоління. Спогади про травмуючу ситуацію, що сталася з жінкою в період вагітності, закріплюється на генетичному рівні і передається її онукам. Фобії успадковуються від бабусь по обох лініях.

Якщо жінка свого часу була сильно налякана якоюсь твариною, то її онуки успадкують страх перед собаками, павуками, зміями. У такий же спосіб передається страх перед небезпечними ситуаціями: боязнь висоти, води, вогню, страх війни. Спадкові фобії не завжди проявляються в ранньому дитинстві, вони можуть заявити про себе в ситуації, схожій на пережиту колись бабусею.

Ліворукість

  Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com

У 2008 році генетики Единбурзького університету виділили ген LRRTM1, який отримав назву "ген шульги". Він відповідає за те, що у людини головною рукою стає ліва. Цей ген передається найчастіше по чоловічій лінії від діда онукам і правнукам. Жінки-шульги зустрічаються рідше.

Цей же ген координує мовні центри мозку і відповідає за розширений спектр можливостей. Серед лівшів зустрічається багато людей із задатками геніїв. Вони можуть бути обдаровані одночасно кількома талантами: абсолютним слухом, математичними здібностями, фотографічною пам'яттю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому діти люблять одного з батьків більше за іншого

Здатність відновлювати сили за кілька годин

Деяких людей природа нагородила здатністю спати 4-5 годин на добу, і при цьому повністю відновлювати сили і працездатність. За ці можливості відповідає ген pTyr362His, який отримав назву "ген Тетчер", оскільки "Залізна леді" за 4 години сну повністю відновлювала працездатність. Такими ж властивостями володів винахідник Томас Едісон.

Ця генетична схильність передається від бабусі до синів її дочки, в той час як діти її сина не будуть спадкоємцями такої особливості.

Уміння розпоряджатися грошима

  Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com

Уміння економити гроші тільки частково є результатом правильного виховання. Виявляється, ця здатність закладена в нас на рівні генетики, причому вона не пов'язана зі статтю, освітою, рівнем доходів. І передається не прямо від батьків до дітей, а проявляється лише в третьому поколінні. Навички раціонального ставлення до грошей, розпорядження матеріальними цінностями, здатність правильно вести господарство передаються дівчаткам від дідуся з боку мами, а хлопчикам від бабусі по батьківській лінії. Люди, які отримали "економні" гени більш організовані, послідовні в своїх вчинках, вміють добре себе контролювати. Тому вони менше від інших схильні до поганих звичок: паління, алкоголізму, не схильні до ожиріння.

Інтелект

Дослідження показали, що інтелектуальні здібності передаються від батька до дочки в половинному обсязі, а ось її син в повній мірі успадковує інтелект діда. Іншими словами, онук генія (син його дочки) теж проявить геніальні здібності. Щоб передати майбутнім поколінням свій інтелект, чоловік повинен мріяти про дочку, а потім про онука.

Сини геніїв ніколи не демонструють видатних здібностей. Ще не знаючи в повній мірі законів генетики, люди помітили цей зв'язок, який втілився в народній мудрості: "На дітях геніїв природа відпочиває".

Схильність до стресу і депресій

  Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com

Сприйнятливість до депресивних станів і стресу передається внукам від бабусь. Якщо жінка під час вагітності перебувала в пригніченому стані або відчувала сильний стрес, діти її дочки будуть мати слабку нервову організацію. Хронічна депресія або тривалий стрес пошкоджують генетичний матеріал, який проявляє себе в третьому поколінні.

Але є і хороша новина: зміни в ДНК, пов'язані зі стресом піддаються психологічній корекції і поведінковій терапії.

Чхальний синдром

Деякі люди чхають від сонячного світла або від спалахів світла. Виявляється, ця особливість, "чхальний синдром", закладена в генах і передається у спадок. Найчастіше цей феномен приходить до онуків від дідуся по маминій лінії. Підвищена чутливість до світла є своєрідним різновидом алергії, але не представляє небезпеки для здоров'я.

Гени, що відповідають за схильність до ризику, пошук новизни, прихильність до азарту, екстремальних видів спорту безпосередньо передаються від батька. Сини і дочки чоловіків, які схильні до авантюр, швидше за все, успадкують неспокійний характер, і чекати від них послуху - марна трата сил і часу.

Зараз ви читаєте новину «Фобії та інтелект: 8 особливостей, які успадковуються від бабусь та дідусів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути