Олена Большаніна виховує 3-річну доньку Іванку із синдромом Дауна. Про ймовірну хворобу дитини жінка дізналася у пологовому залі - за 15 хвилин після її народження.
"Вагітною багато працювала, - каже Олена Большаніна. - На восьмому місяці помітила, що дитина кілька днів не штовхається. Пішла до лікаря. Там сказали, що почався реверс – кров ішла не від мене до дитини, а навпаки. Лікарі прослухали серце. УЗД показало, що є загроза життю малюка. Народила за дві години. Потім сказали, що донька могла померти будь-якої миті. Неонатолог у день пологів попередила, що маля може бути із синдромом Дауна. Пояснила – це видно за деякими рисами обличчя. Порадила зробити генетичний аналіз крові. Тест мав дати стовідсотковий результат".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З малям у колисці - 4 способи заробітку для жінки в декреті
Генетичний аналіз крові Іванки зробили на 5-ому місяці. До того часу батьки сподівалися на краще. Проблеми із фізичним розвитком пояснювали передчасним народженням. Згодом лікарі виявили в дівчинки ваду серця.
"Після двох складно перенесених вірусів потрібна була операція. Почали бігати по лікарнях. Ніколи було плакати й жаліти себе. Якось зрозуміла, що не можу втратити цю доньку. Відчувала: якщо Іванки не стане, життя буде прісне. Знаю, як виховувати звичайного малюка. Але з дитиною із синдромом життя стало барвистіше – попри всі труднощі. Операцію зробили за кілька днів до першого дня народження Іванки. Пройшла добре"
Олена Большаніна покинула престижну роботу у міжнародній компанії. Всі сили спрямувала на виховання доньки.
"Робота була цікава й насичена – зустрічі, відрядження за кордон. Кинути її було важко соціально й фінансово. Протягом першого року закрилися від світу. Ходили тільки в лікарні. Але настрій був бойовий. Вирішили працювати над розвитком дитини. Знайшли відповідну літературу. Підписалася на форуми й групи в соцмережах про людей із синдромом Дауна. Там діляться своїми історіями успіху: якийсь хлопець став спортсменом, дівчина – гарно співає. Зрозуміла, що життя може мати цікаве продовження. Стало очевидно – мушу багато працювати, щоб побудувати фундамент для подальшого життя доньки".
Більше читайте у журналі "Країна" від 18 січня 2018 року.
Щороку ми стаємо свідками того, як одні професії зникають, а інші – набирають популярності. Пропонуємо перелік з десяти спеціальностей, які стануть затребуваними у найближчому майбутньому. Він допоможе батькам правильно скерувати свою дитину при виборі професії.
Коментарі