Батькам іноді буває важко впоратись із поганою поведінкою дитини.
Психологи стверджують, що її можна змінити завдяки позитивному вихованню, пише Рopsugar.
За словами доктора медичних наук Девіда Гродберга, це допомагає батькам знизити рівень власного стресу і створює більш симбіотичне домашнє середовище. Лікар рекомендує у такому вихованні застосовувати похвалу. Треба проявити ентузіазм, бути конкретними щодо того, що хвалите, обійняти дитину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відповісти на складне дитяче питання
"Стати експертом у використанні похвали дає батькам потужний інструмент, яким вони можуть скористатися, щоб зосередитись на позитивній поведінці своєї дитини та зміцнити її, щоб вона з часом не зникла", – каже доктор Гродберг.
Він також рекомендує зосередитись на позитивній поведінці. Адже, наприклад, фразу "перестань це робити", – часто дорослі говорять своїм дітям. Замість того, щоб сказати "не кричи на свою сестру!", ви можете попросити дитину говорити спокійно. А коли вона це зробить, похвалити її. Якщо дітям лише вказувати на їхню негативну поведінку, це може завадити розвитку здорової самооцінки та впевненості.
Також важливо, щоб батьки показували дітям свій приклад спокійної поведінки. Адже від народження до дорослого віку чимало знань діти отримують саме завдяки спостереженню.
Можна також скласти таблицю винагород. Малих дітей можна нагороджувати захоплюючими наклейками. Це також можуть бути бажані речі, діяльність або якісь привілеї. У міру дорослішання дітей система винагород може перерости на отримання права погратися на комп'ютері чи в телефоні, або надання доступу до інших видів діяльності чи предметів.
Треба проводити з дитиною час наодинці. Збільшення часу, проведеного сам на сам з вашою дитиною, може допомогти створити нове поле для відновлення зв'язку. Коли він між батьками та дітьми міцніший, з'являється більше співпереживання, терпіння, любові та поваги один до одного. Спробуйте разом читати книгу та розмірковувати над змістом розповіді. Коли діти стануть старшими, такі бесіди можна проводити під час спільного перегляду шоу чи фільмів.
Іноді діти завдяки розвиненій фантазії створюють вигаданих друзів, але часом така ситуація є ознакою незадоволених потреб. Зазвичай таким другом може бути персонаж тієї ж статі, що й автор фантазії, або й не тільки люди, але й тварини або навіть неживі предмети, які раптово "ожили" в уяві дитини.
Коментарі