субота, 12 вересня 2020 18:47

Як допомогти дітям звикнути до навчання під час карантину: поради Супрун

Як допомогти дітям звикнути до навчання під час карантину: поради Супрун
Супрун написала поради бля батьків та школярів. Фото: pixabay.com

З початком навчального року у час пандемії коронавірусу чимало дітей і їхні батьки відчули стрес. Існують кілька порад, які допоможуть сім'ям почуватися краще в нових умовах.

"Навчання в школі в час пандемії - складний досвід. Можливе інфікування вірусом, хворі однокласники чи вчителі, закриття класів чи навіть цілих шкіл на карантин - все це викликає нові переживання, які докладаються до тих, що й так зазвичай турбують школярів на початку навчального року", - написала ексміністерка охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Водночас батьки дітей також переймаються, адже щодня з'являються дедалі більше подробиць про випадки зараження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві закрили на карантин дві школи і дитсадок

Поради, які допоможуть почуватися краще

Будьте чесними та відкритими до обговорення. Уникнення розмови про тему, яка всіх хвилює, лише посилить відчуття тривоги в дитини. Тому важливо час від часу обговорювати з дитиною тему Covid-19 та його наслідки в школі.

Важливо підкреслити активну роль дитини в цій ситуації: мити руки, не торкатися обличчя, дотримуватися фізичної дистанції й одягати маску.

Не треба зосереджуватися на речах, які не підконтрольні дитині - наприклад, хтось зі школярів захворів.

Уважно слухайте дитину, коли вона ділиться своїми переживаннями. Обговорюйте можливі варіанти рішень проблеми, допомогти обрати те рішення, яке підходить найкраще та заохотити втілити його в реальному житті.

Назвіть страх, щоб приборкати його

Запитайте дитину, що її хвилює. Тоді допоможіть їй назвати"це хвилювання. Називання турбот часто допомагає приборкати страх, допомагаючи дітям зрозуміти, що вони відчувають. Це також дає батькам та дітям загальну мову емоцій, яку можна використовувати в подальших дискусіях, а також надає можливість батькам надати емоційну підтримку та стратегії подолання.

Будьте уважні щодо можливого булінгу у школі

Природа хвороби Covid-19 - потужна можливість для знущань з одне одного.

Якщо ви підозрюєте або ваша дитина розповіла вам про знущання в школі, на вулиці чи онлайн - переконайте її, що вона не сама і завжди може про це поговорити. Щодня говоріть з дитиною про явище булінгу, тоді вона більш охоче розповість вам про таку ситуацію, якщо опиниться в ній,

Побудуйте передбачуваний розклад на кожен день

Один зі способів, як батьки можуть допомогти дітям сформувати відчуття безпеки в час пандемії - створити передбачуваний розпорядок дня. Тобто, нехай дитина прокидається і засинає в один і той самий час, їсть приблизно в однаковий час, і так само виконує домашні завдання, відпочиває.

Фокусуйтеся на позитиві

Супрун вважає, що важливо вислухати і проговорити те, що турбує дітей, також батьки мають заохотити дітей на позитивних моментах.

40% українців мають негативне ставлення до карантинних заходів у школах через пандемію. Позитивно обмеження оцінюють 30%.

Зараз ви читаєте новину «Як допомогти дітям звикнути до навчання під час карантину: поради Супрун». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути