У селах Монастирищенського району зникає вода в криницях. Місцеві газети рясніють оголошеннями: підкопуємо колодязі, викачуємо намул.
— Уже двічі підкопували, а води так і немає, — скаржиться 51-річна Галина Гуйван із села Нове Місто. — За тиждень назбируються два з половиною відра. Цього року замовили установку для буріння свердловини. Пробурили 32 метри, дійшли до граніту. На джерело так і не натрапили. Далі від цих послуг довелося відказатися: за метр буріння в граніті треба заплатити 500 гривень.
Галина Іванівна бере люстерко. Ним вимірює рівень води, пускаючи на дно колодязя сонячних зайчиків.
— Ось, дивіться, яка мутна вода в наших криницях. Хіба її можна пити? — показує.
Така ж проблема в сусідки Галини Коновалової.
— Уранці витягнула три відра на стірку і все — в криниці води немає, — каже. — Економлю. Одне відро виливаю в стіральну машину, решту — в дві посудини для полоскання. Боїшся, щоби бодай крапля не впала на землю. Верхній одяг та постіль стіраю в сина. Питну воду бідонами привозимо із села Сарни. На городі нічого не поливаю.
Жінки стверджують, що криниці почали міліти 2002-го. Тоді селяни написали листи до Монастирищенської міської ради, якій підпорядковане село, та до райдержадміністрації. Просили під"єднати їх до центрального водопроводу. У серпні минулого року отримали дозвіл. Однак грошей на проектування водогону забракло. Нині міськрада вже проплатила 10 тис. грн, не вистачає ще 8 тис. Міський голова обіцяє знайти кошти.
Окрім Нового Міста, води мало в Зоряному містечку та на Заваллі. Потерпають від цього села Цибулів, Халаїдове та Коритня.
Користувачі центрального водогону в райцентрі проблем із водопостачанням не мають.
— У Монастирищі воду подають цілодобово, а не за графіком, як, скажімо, в Умані, — каже директор комунального підприємства Олександр Праніченко, 53 роки.
Головний спеціаліст Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області Костянтин Бондар, 38 років, каже: в Монастирищенському районі немає потужного промислового виробництва, інших факторів, які вплинули б на зменшення рівня ґрунтових вод. Причина, радше, в малосніжних зимах і літніх посухах. Окрім того, на території цього району мало природних водойм.
Коментарі