— Нині вищі навчальні заклади випускають щороку багато молодих спеціалістів, проте не всі знаходять роботу, — каже директор Черкаської філії ХАІ Лариса Щербатюк. — Наш університет у 2008-му зміг тільки на дві третіх задовольнити потреби замовників на молодих фахівців. Нині випускники працевлаштовуються і офіційно працюють у 101 країні світу.
Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" — один із провідних вищих навчальних закладів світу. В ньому здобувають освіту понад 13 тис. студентів на 50 спеціальностях.
Університет був заснований 1930 року. Дев"ять років тому одержав статус національного, втім залишив у своїй назві абревіатуру "ХАІ".
Заклад співпрацює з лідерами аерокосмічної та автомобільної промисловості України: АТ "Мотор Січ", Харківським державним виробничим авіапідприємством, науково-виробничою корпорацією "ФЕД", виробничим підприємством "Південмашзавод", АНТК ім. Антонова. Вуз є співучасником міжнародної космічної програми "Альфа", а також наукових проектів із компаніями Росії, Німеччини, Китаю та інших країн.
— ХАІ — один з основних постачальників висококваліфікованих фахівців для підприємства, — каже генеральний директор "Південного машинобудівного заводу " Юрій Алєксєєв.
За роки своєї діяльності університет випустив більш як 53 тис. інженерів.
12 років тому філію ХАІ відкрили в Черкасах. Тут готують фахівців інженерних наук, спеціалістів у сферах комп"ютерних та телекомунікаційних технологій. Щороку в Україні та світі зростає попит на спеціалістів у галузях: інженерна механіка, газотурбінні установки і комп"ютерні системи, робототехнічні системи і комплекси. Тому в Черкаській філії ХАІ — понад 50% бюджетних місць.
Велику увагу в закладі приділяють й економічним спеціальностям.
Харківський авіаційний — член Міжнародної асоціації університетів ЮНЕСКО. Його випускників знають та цінують за кордоном.
Коментарі
5