— У Черкасах багато тополь. Вони ростуть не лише обабіч дороги, а й у дворах багатоповерхівок. Я — алергік, — говорить 68-річна Ганна Іванівна з вул. Ярославської. — Зараз тополі починають цвісти. Змушена зачиняти кватирку й по-можливості, якнайменше бувати на вулиці. Бо тільки виходжу, відразу відчуваю погіршення дихання. Чого б ці дерева не позрізати й насадити, наприклад, клени чи інші.
У міському відділі екології та раціонального природного департаменту екології та безпеки населення підтверджують, що жителі Черкас під час цвітіння тополь звертаються з проханням знищити ці дерева.
— Зрізати дерево можемо лише тоді, коли воно аварійне, хворе чи вже засохло. Або йому понад 60 років, — зазначає начальник відділу 40-річний Володимир Гусаченко. — Тоді ми даємо заявку житлово-комунальному господарству. Тополь у місті налічується близько 2 тисяч. І якщо дерево в задовільному стані, то спиляти його не маємо права. Бо немає підстав. Алергія людей — не причина. Проте "Правилами утримання зелених насаджень на території міст" із 2006 року заборонено висаджувати алергоносні дерева.
Зрізати дерево можемо, коли йому понад 60 років
За словами начальника житлово-комунального господарства міськвиконкому 55-річного Василя Старикова, комунальники можуть спиляти дерево, якщо воно хоча б частково пошкоджене.
— Екологи стверджують, що тополі корисні для очищення повітря, — додає Василь Іванович.
В обласному відділенні алергології говорять, що пух тополь нічим не загрожує, тим, хто страждає на алергію. Він лише посилює запальну реакцію.
Коментарі
1