З ініціативи міськради стоматологічну поліклініку на бул. Шевченка в Черкасах перевіряє прокуратура. Виявили кілька порушень: адміністрація закладу самовільно нараховувала собі премії з коштів, призначених на зубопротезування, зафіксовані зловживання в обліку пільговиків, веденні документації. Ходять чутки, що заклад хочуть закрити.
2 квітня після обіду 34-річний Олег Богославець записується до хірурга, щоб видалити зуб.
— На другу годину прийду, студент буде виривати, — сміється. — Не хочеш студента — з піввосьмої приходь, тоді буде працювати кабінет екстреної допомоги. Учора 30 людей прийшли. Тут безплатно і бистро. До приватних не ходжу, видалить зуб там коштує 150 гривень. Я тут останній раз п'ять років тому був у однієї лікарки, дуже добре лікувала. Але вона померла.
Приміщення поліклініки поділене на два відділи: адміністративний та лікувальний. Під кабінетом завідувача терапевтичного відділення сидить 68-річна Людмила Калініченко.
— Колись ходила в приватну на Чехова, так після тієї клініки у мене через два місяці зуби злетіли. Потім зробили, як у корови. Я сюди прийшла, а лікар каже: "Якби я навіть такі хотів зробить, то не зумів би", — розповідає Людмила Петрівна. — Вчора увечері наїлася бананів переспілих. Весь рот обсипало, вранці поїхала в кожвендиспансер. Звідти відправили до стоматолога.
Коридором ходить Тетяна Бачинська, 26 років. Чекає на лікаря, який тиждень тому видалив їй зуб.
— Уже не довіряю державним поліклінікам, бо пакостєй наробили. Тиждень тому вирвали зуб, через 2 години після наркозу відчуваю, щось не те. Прийшла до лікаря, каже, що так треба. Болить, терплю, пішла в приватну клініку. Сказали, терміново треба операцію робить, — говорить, тримаючи руку біля щоки. — Лікар зі стажем видаляв, але результати ненормальні. Тепер жду, щоб мені пояснили, як так вийшло і що мені далі робити. Кажуть, треба їхати в обласну на операцію.
Під кожним кабінетом сидять по двоє-троє пацієнтів. Переважно — пенсіонери. Запитуємо, чи чули, що поліклініку хочуть закрити.
— Не дай Бог! Це для пенсіонерів вопше горе. 940 гривень у мене пенсія, півгода собирала, шоб прийти полічить зуби, — каже Лариса Тарасюк, 59 років. — Бормашини тут старі. Питають, кращу пломбу ставить чи просту. Єслі проста, то безплатно, лучша 40 гривень. Мені кажеться, якби тут були погані врачі, то люди сюди не ходили б, і молодьожі багато ж.
— Проблеми почалися в січні. Міська влада хотіла зекономити грошей. А так як не можна зараз офіційно закрити медустанову, то вони вирішили зробити хитро: перевести наш заклад у комунальне неприбуткове підприємство. Це робилося для того, щоб потім зробити банкрутом, — розповідає 39-річний Ярослав Коваленко, заступник головного лікаря з медичної частини Черкаської стоматполіклініки. — На посаду головного лікаря призначили зубного техніка. За законом так не можна: головним лікарем може бути тільки лікар, а не людина, яка навіть вищої освіти не має. Результати перевірки не лякають, вважаю їх недостовірними. Замість пільгового протезування начислялися премії — це брєд. Премії нараховували з фонду заробітної плати. Це ж уже не перша перевірка. Уже писали анонімки і до Тулуба, і до Богатирьової. Я вже давав свідчення міліції.
Директор Департаменту охорони здоров'я Олег Стадник спростував чутки, що заклад збираються закривати.
6 мільйонів гривень витрачають щороку з міського бюджету на утримування Черкаської міської стоматполіклініки.
10 нових стоматустановок купили торік для міської стоматологічної поліклініки.
Коментарі