Жашківка 36-річна Олена Васюта проводила інтернет батькам. Вони живуть у селі Гродзеве Уманського району.
— Прицінювалися до нового комп'ютера. Він обійшовся би в 4–5 тисяч гривень. Тому брали старий за 2 тисячі, — розказує.
По інтернет звернулися до кількох операторів.
— Ідею провести мережу через стаціонарний телефон відмели зразу, — продовжує. — Старі АТС не передбачені для додаткового навантаження.
Олені порадили скористатися послугами мобільного оператора.
— Спеціальний міні-модем від МТС обійшовся би за акційною ціною в 100 гривень. Але треба слідкувати, щоб було хороше покриття. До того ж інтернет через мобільний модем занадто повільний.
Односельці підказали — проводити інтернет найкраще через спеціальну антену.
— У райцентрі є провайдер "Біра". Мені пояснили, що в селі є його базова станція. Якщо з даху її буде видно — можна встановлювати антену.
Вартість обладнання з монтажем обійдеться в 1600 грн. Абонентна платня на місяць — 64 грн. Але з даху батьків Олени базової станції не видно.
— Ми звернулися до оператора "Інтертелеком". Вони перевірили, чи є покриття в селі. За 600 гривень встановили антену на даху.
За 1 МБ батьки Олени платять 9 коп. 50 грн на місяць вистачає. Інтернет швидкий.
— Перед підключенням треба консультуватися з операторами та фірмами, котрі надають свої послуги, аби вони перевіряли — чи буде їх інтернет тягнути в тому селі й у тому місці, — додає Олена Васюта. — Інакше можна влетіти. Непогано й сусідів, котрі собі вже провели мережу, розпитати. Бо часто так буває, що провайдер інтернет проводить, а його або немає, або він повільний. А оператор стверджує — мовляв, це не наша провина.
Коментарі