понеділок, 03 вересня 2012 06:30

"Освіта потребує відповідальнішого підходу"

Автор: фото Надане Володимиром Гресем
  Володимир
Гресь: ”Конкретна справа” теперішньої влади — це злочинний закон про мови”
Володимир Гресь: ”Конкретна справа” теперішньої влади — це злочинний закон про мови”

До початку навчального року школи Черкащини відремонтували коштом батьків. Так каже заслужений працівник освіти України зі Смілянського району Валентин Хижняк.

— Особливо важко директорам сільських шкіл. Викручуються хто як може, — говорить Валентин Михайлович.

Окрема розмова про підручники.

— Якщо до 2010 року проблеми з ними практично не існувало, то тепер від нестачі книжок страждають усі, особливо 10-класники. Адже яке Міністерство — така й освіта. Досить лише згадати експеримент журналістів ТСН "Школа виживання" у Коритнянській школі, коли на прохання підняти руку, в кого немає підручників, це зробив мало не весь клас. Тоді міністр Табачник звинуватив чиновників на місцях, — розказує екс-голова обласної ради, керівник фракції Черкаської облради партії "Батьківщина" Володимир Гресь.

Бракує сільським школам і вчителів. Депутатам від "Батьківщини" прикро, що в обласній програмі індивідуального будівництва не була виписана сума, передбачена на сільську інтелігенцію.

— За п'ять років роботи минулої влади, яку весь час "незлим тихим словом" згадує теперішня, ми не закрили жодної школи, майже на 60 відсотків замінили систему опалення в освітніх закладах та щороку виділяли більше 50 квартир освітянам, — розповідає колишній начальник обласного управління освіти Олена Фещенко. — Раніше ми відстоювали кожну малокомплектну школу. Тепер влада їх закриває. І під так звану оптимізацію за час керівництва "регіоналів" потрапили до 20 шкіл області.

Освітяни дивуються: якщо навчальний заклад закривають, кошти з нього повинні автоматично розподіляти на інші. Однак ті й далі животіють.

— Пам'ятаю, як теперішні можновладці активно рекламувалися на фоні відкритої у Драбові школи. Але ж на 95 відсотків її побудували за попередньої влади. Більше того, відкрили її коштом бюджету, заробленим також іще за минулої влади, — уточнює Володимир Гресь. — Узагалі освіта потребує відповідальнішого підходу, ніж зараз. Зокрема я з колегами як допомагав школам, так і допомагаю. Ми постійно даруємо сільським та районним закладам спортивний інвентар, м'ячі, форму. Узимку вручали школярам ковзани, відкрили спорткомплекс у Чорнобаї. Це конкретні справи. А обласні чиновники звітують про функціонування влітку 15 дитячих таборів, зокрема двох щойно відкритих, тоді як за минулої влади їх було 16. "Конкретна справа" теперішньої влади — це злочинний закон про мови, який розколює країну і знову русифікує нашу освіту.

Зараз ви читаєте новину «"Освіта потребує відповідальнішого підходу"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути