До початку навчального року школи Черкащини відремонтували коштом батьків. Так каже заслужений працівник освіти України зі Смілянського району Валентин Хижняк.
— Особливо важко директорам сільських шкіл. Викручуються хто як може, — говорить Валентин Михайлович.
Окрема розмова про підручники.
— Якщо до 2010 року проблеми з ними практично не існувало, то тепер від нестачі книжок страждають усі, особливо 10-класники. Адже яке Міністерство — така й освіта. Досить лише згадати експеримент журналістів ТСН "Школа виживання" у Коритнянській школі, коли на прохання підняти руку, в кого немає підручників, це зробив мало не весь клас. Тоді міністр Табачник звинуватив чиновників на місцях, — розказує екс-голова обласної ради, керівник фракції Черкаської облради партії "Батьківщина" Володимир Гресь.
Бракує сільським школам і вчителів. Депутатам від "Батьківщини" прикро, що в обласній програмі індивідуального будівництва не була виписана сума, передбачена на сільську інтелігенцію.
— За п'ять років роботи минулої влади, яку весь час "незлим тихим словом" згадує теперішня, ми не закрили жодної школи, майже на 60 відсотків замінили систему опалення в освітніх закладах та щороку виділяли більше 50 квартир освітянам, — розповідає колишній начальник обласного управління освіти Олена Фещенко. — Раніше ми відстоювали кожну малокомплектну школу. Тепер влада їх закриває. І під так звану оптимізацію за час керівництва "регіоналів" потрапили до 20 шкіл області.
Освітяни дивуються: якщо навчальний заклад закривають, кошти з нього повинні автоматично розподіляти на інші. Однак ті й далі животіють.
— Пам'ятаю, як теперішні можновладці активно рекламувалися на фоні відкритої у Драбові школи. Але ж на 95 відсотків її побудували за попередньої влади. Більше того, відкрили її коштом бюджету, заробленим також іще за минулої влади, — уточнює Володимир Гресь. — Узагалі освіта потребує відповідальнішого підходу, ніж зараз. Зокрема я з колегами як допомагав школам, так і допомагаю. Ми постійно даруємо сільським та районним закладам спортивний інвентар, м'ячі, форму. Узимку вручали школярам ковзани, відкрили спорткомплекс у Чорнобаї. Це конкретні справи. А обласні чиновники звітують про функціонування влітку 15 дитячих таборів, зокрема двох щойно відкритих, тоді як за минулої влади їх було 16. "Конкретна справа" теперішньої влади — це злочинний закон про мови, який розколює країну і знову русифікує нашу освіту.
Коментарі