Ексклюзиви
Субота, 21 квітня 2007 15:42

Українські "заробітчани" щорічно посилають на батьківщину $21,3 мільярди

Щорічно в Україну від працюючих за кордоном українців надходить $21,3 мільярдів, що відповідає майже чверті ВВП країни і значно перевищує обсяги надходжень сукупних іноземних інвестицій в Україну.

Про це повідомляється в статті помічника заступника голови Національного банку України, кандидат економічних наук Андрія Гайдуцького.

За його інформацією, за кордоном працює близько $4,93 мільйони українців. Згідно з розрахунками, які провів Гайдуцький, звичайний мігрант переводить в Україну $360 на місяць.

Як зазначається в матеріалі, в Україні за роки незалежності не було проведено жодних серйозних досліджень щодо обсягів і масштабів надходження міграційного капіталу з-за кордону. А статистичні дані, оцінки окремих фахівців, українських і міжнародних організацій є досить відмінними та базуються на неповних даних. Наприклад, Світовий банк, який щороку публікує дані про трансферти міграційного капіталу між країнами світу, приписує Україні лише $595 мільйонів. надходжень грошових переказів у 2006 р.

Дещо вищі оцінки дає Національний банк України. За цими даними, протягом 2000-2006 років обсяги міграційного капіталу, що надійшов в Україну через банківську систему, зросли у 2,2 раза і перевищили в 2006-му $2 мільярдів Найбільші темпи зростання спостерігалися саме у 2006 р. (на 30%), що зумовлено більшою лібералізацією ринку грошових переказів і зниженням цін на послуги з переказу коштів. Ще близько $1 мільярду надійшло через спеціалізовані системи грошових переказів (Western Union, MoneyGram тощо).

За оцінкою фахівців Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, мігранти заробляють $4,7-7,5 мільярдів на рік. При цьому дослідники додають, що немає інформації, скільки доходу мігранти залишають, а скільки надсилають на батьківщину. За їхніми припущеннями, в Україну надходить близько половини цих коштів, тобто $2,5-3,5 мільярдів, пише УНІАН.
Зараз ви читаєте новину «Українські "заробітчани" щорічно посилають на батьківщину $21,3 мільярди». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 23370
Голосування Кого з українських жінок-політиків назвете "іконою стилю"?
  • Юлія Тимошенко
  • Ганна Герман
  • Таїсія Повалій
  • Ірина Фаріон
  • Леся Оробець
  • Марія Матіос
  • Ольга Богомолець
Переглянути
Погода