Які традиції приготування головної різдвяної страви, що таке Різдво для кожної родини та які дивовижні історії можуть статися на Святвечір - розповіли зіркові українці.
Українська співачка 51-річна Марія Бурмака готує кутю щороку за рецептом кума Івана Малковича. Для страви головне - не шкодувати меду, маку й горіхів.
Цю кутю артистка називає канонічною, оскільки не додає родзинок, кураги й халви, як заведено в деяких регіонах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вбирає негативну енергетику - фольклористка розповіла про обов'язковий атрибут Різдва
"Спочатку пшеничка. Намагаюся купити в якоїсь бабці напередодні. Не пропарену й не підварену, хоч знаю, що варити доведеться довго. Найімовірніше, у цієї бабці можна буде купити й мак, але зараз його і так можна придбати скрізь. Мед зазвичай у мене вдома є завжди, як і волоські горіхи. Головне - їх перебрати, щоб не було твердих шматочків і плівок.
І далі все просто. Довго вариться пшениця, туди засипати мак (запарений в окропі перед тим, і я його не розтираю), мед на смак і наприкінці - подрібнені горіхи. До різдвяного столу я варю також завжди ще узвар із сушених яблук і груш. І 12 пісних страв", - розповіла Бурмака.
Пластичний хірург, заслужений лікар України 52-річний Дмитро Слоссер із сім'єю вельми любить різдвяні свята. Готується родина до них завчасно. Ще восени сушать яблука для різдвяного узвару.
На святковому столі лікаря обов'язково є качка з яблуками й курагою, і кутя. Приготуванню останньої страви сім'я приділяє особливу увагу.
"Наш рецепт виведений під смаки нашої родини. У ньому велика кількість маку - він становить більшу частину страви. На 200 г маку - 50 г пшениці, 100 г родзинок, мед на смак, 150 г смаженого волоського горіха, дрібка солі й вода. Готуємо два глиняні горщики: в одному кутя з медом, в іншому - з цукровою пудрою", - розповів Слоссер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні Святвечір. Не можна їсти до першої зірки
Пшеницю, зварену для куті, вони ділять на три частини. Одну третину розсипають птахам.
"Ця традиція зберігається в сім'ї вже кілька поколінь. За повір'ями, птахи є сполучною ланкою двох світів: живих і рідних, які пішли у вічність. А зерно є символом вічного життя та переродження. Воно може довго "спати", зберігаючи в собі життя, і прокинутися з настанням весни", - поділився Слоссер.
Оперна співачка Марія Максакова самостійно готуватиме кутю вдруге. Уперше спробувала на минуле Різдво. Зізнається, що закохалася в цю страву - як у процес приготування, так і в результат. Цьогорічне приготування страви планує викласти сюжетом в Instagram.
"Я все роблю автентично: товчу насіння в макітрі й дотримуюся всіх вказівок старовинного рецепта", - розповіла Максакова.
Раніше артистка святкувала католицьке Різдво, оскільки її батько був громадянином ФРН і любив це свято.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зима повертається до морозних обов'язків: прогноз на Святвечір і Різдво
"Він вважав, що Різдво має передувати новому року, тоді воно є бажанішим і його святкують із великим розмахом. Він на Святвечір прикрашав ялинку, ми запаковували море подарунків і потім цілий рік згадували свято. В СРСР святкувати католицьке Різдво було доволі екстравагантно", - поділилася виконавиця.
Цього року Максакова теж святкувала Різдво 24 грудня, віддавши данину пам'яті батька.
"Але вже більше переймаюся не рядками з Євангелія, які неодмінно читав тато перед святкуванням, а за слов'янською традицією, радіючи молодому народженому сонцю, Коляді", - сказала співачка.
Актор і телеведучий 42-річний Денис Манжосов поділився історією, яка з ним сталася напередодні Різдва в Америці. Приблизно в цю пору в Нью-Йорку він повертався на авто з 5-ї авеню на 47-му. Дорогою зустрів голлівудського актора Едрієна Броуді.
"У світло фар потрапив гарний чоловічий профіль і величезний ніс, силует якого перекривав Brooklyn Bridge. Цей ніс неможливо було не впізнати. Містер Едрієн Броуді власною персоною ловив таксі", - пригадує Манжосов.
Між ним і зіркою кіно зав'язався діалог.
"Я прочинив вікно й поцікавився, чи можу бути чимось корисним. Розреготавшись, він запитав:
- Звідки ти?
- Україна. Поїхали.
- У Нью-Йорку так не роблять, - сказав актор.
- Тю, - відповів я і розблокував пасажирські двері".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У кутю додають журавлину й лимонну цедру
Дорогою вони багато сміялися, розповідаючи один одному різдвяні історії.
"На двадцятку, яку він залишив на торпеді, я сходив подивитися на нього в іншому образі - The Grand Budapest Hotel - один із найкращих фільмів, які я бачив", - пригадав телеведучий.
У ніч проти 7 січня православні християни відзначають Різдво. У цей світлий день заведено вітати найдорожчих. Gazeta.ua пропонує обрати цікаві привітання в прозі чи віршах, щоб надіслати близьким із нагоди свята.
Коментарі