Ініціатива Міністерства доходів і зборів оподатковувати грошові перекази з-за кордону в Україну за ставкою 15-17% свідчить про намагання влади наповнити державний бюджет із зовнішніх джерел.
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.
"Очевидно, що наповнювати державний бюджет за рахунок внутрішніх джерел владі вже не вдається. Тому придумали зробити це за рахунок зовнішніх джерел. У цьому конкретному випадку - за рахунок коштів заробітчан", - сказав Новак.
Експерт зауважив, що на такий крок влада змушена піти також через необхідність виплачувати великий обсяг боргів у 2013 році.
"Уряд України цього року має виплатити близько 9 мільярдів доларів зовнішнього боргу. При чому, якщо внутрішній борг влада зможе погасити "замінником" грошей - векселями, то цей зовнішній борг доведеться віддавати справжніми грошима. Частину їх і вирішили взяти з переказів заробітчан", - пояснив Новак.
Як переконаний економіст, заробітчани знайдуть спосіб обійти оподаткування грошових переказів.
"Навіть зараз чимало заробітчан привозять в Україну готівку. Вони мають налагоджені канали доставки грошей через автобусні чи залізничні рейси. Беруть за таку послуги набагато менше - близько 3-4% від суми, яку треба провезти", - розповів Новак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україні треба готуватися до "нульового варіанту", коли ГТС буде пустою - експерт
Нагадаємо, Міндоходів планує цього року посилити контроль за сплатою податку з закордонних переказів фізичних осіб. Згідно з Податковим кодексом, такі перекази вважаються іноземними доходами. Отже, в разі, коли сума переказу не перевищує 10 мінімальних зарплат (11,47 тис. грн), то з неї стягується податок в 15%. Якщо ж сума більша, заробітчанам доведеться заплатити вже 17%.
Вартість валюти вираховується в гривні за курсом Національного банку України на момент отримання коштів. Податок вноситься отримувачем добровільно, до 1 травня наступного за звітним року, при заповненні податкової декларації. При цьому подавати її повинні всі, хто отримав навіть 1 грн з-за кордону.
Коментарі
131