У світлі кризи в єврозоні на майбутнє Україні можна дивитися з помірним оптимізмом.
Таку думку висловив керуючий партнер міжнародної аудиторсько-консалтингової компанії Володимир Вахт в ефірі Першого ділового каналу.
"Ми дуже сильно залежимо від зовнішніх факторів. Про це говорить негативний торговий баланс. Дуже залежні від попиту на ринках на нашу продукцію: на метал, добрива, продукцію сільського господарства. Є хороший потенціал, є можливості працювати, але залежність дуже істотна. Тривожний сигнал, який можна побачити зараз - непередбачуваність курсів валют", - сказав він.
За його словами, вирішення кризи в єврозоні не варто очікувати найближчим часом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці заборгували за "комуналку" 12,7 мільярда гривень
"Це не на один рік. Те, що зроблено зараз - дали гроші і відстрочку - це заходи, які самі по собі не приведуть до дуже серйозних змін. А в єврозоні потрібно проводити серйозні структурні зміни. У першу чергу - урядовий банкір, який зможе безпосередньо допомагати контролювати дефіцит бюджету і регулювати ставку запозичень", - зазначив експерт.
Нагадаємо, 29 лютого уряд Греції схвалив новий план жорсткої економії бюджетних коштів.
Раніше, 21 лютого, міністри фінансів єврозони схвалили другу програму фінансової допомоги Греції обмягом 130 млрд євро - понад діючої програми на 110 млрд євро, затвердженої в травні 2010 року. Нові кредити укупі з обміном держоблігацій Греції, що належать приватному сектору, повинні допомогти країні скоротити державний борг до 120,5% від ВВП до 2020 року - в порівнянні з 165% ВВП на поточний момент.
Коментарі