Ексклюзиви
середа, 07 березня 2012 15:12

У Львові розповіли, яку користь країні принесе продаж землі

У Львові розповіли, яку користь країні принесе продаж землі
Фото: Євген Борісов

В одному з готелів Львова 7 березня відбувся медіа-захід на тему: "Як розгортатиметься в Україні земельна реформа після набуття чинності Закону "Про ринок земель"?".

Організували медіа-захід Проект Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) "АгроІнвест" та Національний прес-клуб "Українська перспектива" спільно із прес-клубами Івано-Франківщини, Львівщини та Закарпаття.

"В Україні 97-98% картоплі вирощують малі виробники, 80% молока заготовляють малі виробники. 40% м'яса, 35% яєць, усе це виготовляють малі фермерські господарства", - розповів спеціаліст із організацій сільськогосподарських виробників проекту (USAID) "АгроІнвест" Владислав Карпенко.

Проте, за його словами, цим людям не дають можливості продавати свій товар за нормальними цінами.

"Наша задача - це допомогти малому фермеру стати конкурентноспроможним на ринку", - запевнив він.

З часом розмова перейшла у русло необхідності прийняття Закону "Про ринок земель". Усі доповідачі були переконані у необхідності прийняття цього закону, кожен зі своїми поправками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні курс євро знизився на 5 копійок, долар залишився на вчорашніх позиціях

"Землю продавати треба - це однозначно. Питання тільки у тому, що закон написано не досконало. До прикладу, володіти землею може лише фізична особа, а займається бізнесом юридична особа. Коли людина купила собі землю, то їй потім треба її переводити під юридичну особу і знову платити податок. Тому закон потрібно доопрацювати"

За словами доповідачів, сьогодні 10% селян готові виставити свою землю на продаж.

На запитання про доцільність проведення референдуму промовці пояснили, що він не потрібен", - заявив заступник голови проекту USAID Олександр Каліберда.

"Якщо це моя земля, то навіщо мені референдум? Я хочу і продаю її кому хочу. Найбільше зараз люди бояться, що прийде іноземець і скупить усю землю. Проте у сучасній редакції іноземці не мають права купувати у нас сільськогосподарські землі", - заявив заступник начальника головного управління Держкомзему у Львівській області Ігор Падляк.

У коментарі Gazeta.ua юрист USAID Павло Кулинич пояснив, що з часом землю усе ж зможуть купувати і іноземці.

"Американський уряд негативно ставиться до заборони іноземцям купувати землю сільськогосподарського призначення. Проте я переконаний, що з часом, коли рівень ВВП України підніметься, продаж землі іноземцям в україні дозволять", - сказав він.

Зараз ви читаєте новину «У Львові розповіли, яку користь країні принесе продаж землі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути