Плаваючий курс передбачає взаємно балансуючі фінансові потоки як з країни, так і всередину неї.
Про це розповів екс-заступник голови Національного банку України (НБУ) Сергій Яременко в інтерв'ю "ЛІГАБізнесІнформ".
"Зміна балансу і визначає відхилення в ту або іншу сторону валютного курсу. В українських же реаліях про збалансоване сальдо зовнішньоторговельного балансу не йдеться. Крім того, в Україні немає механізмів, які б утворювали фінансові потоки в платіжному балансі, тобто за рахунком поточних операцій. У нас немає ємного фондового ринку, пенсійних фондів, страхових організацій, інвестиційних банків, які і утворюють суттєві фінансові потоки. Ці механізми не можуть бути впроваджені штучно, вони повинні природним чином виростати з економіки, як це відбувалося в США і розвинених країнах Європи" , - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Частину "Укртелекому" продадуть Ахметову - ЗМІ
За його словами, Нацбанк озвучує необхідність впровадження плаваючого курсу лише тому, що зобов'язаний це робити в рамках домовленостей з МВФ.
"Однак, протягом останніх трьох років курс залишається жорстко контрольованим. І не в останню чергу тому, що ніхто з зарубіжних радників не пропонує реальних механізмів лібералізації курсу. Ні моделі розрахунків, що дозволяє контрольовано відпускати курс", - вважає Яременко.
Коментарі
6