Близько 10-15% іпотечних кредитів в Україні є проблемними.
Про це розповів радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ у ефірі "Ера FM".
"Цей показник постійно змінюється. Якщо брати 2008 рік, коли девальвація гривні склала приблизно 60%, то можна сказати, що половина іпотечних кредитів стали проблемними. Потім ситуація почала покращуватися, тому що почала застосовуватися реструктуризація кредитної заборгованості, конвертація валютних кредитів у гривневі, відтермінування тощо. Зараз можна казати, що 10-15% іпотечних кредитів є проблемним", - сказав він.
За його словами, банки зараз більш прискіпливо ставляться до позичальників.
"Не тільки в Україні, а й в Усьому світі йде системний перегляд стандартів кредитування. Тобто не просто змінюють норми, наприклад, збільшують початковий внесок. Для банку зараз видача кредиту не є основним фактором нарощення кредитних портфелів. Зараз для банку головне - знайти надійного позичальника, який зможе обслуговувати кредит", - зазначив Кущ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на нафту піднялися вище за $120. На черзі - подорожчання бензину?
У свою чергу, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін так прокоментував необхідність отримання великої кількості довідок для оформлення іпотечного кредиту:
"Кількість паперів від нас вимагають відповідні фінансові органи, які слідкують за тим, щоб було правильне використання бюджетних коштів. Це дійсно питання, ми намагаємося спростити ці процедури".
Коментарі