Споживчі кредити суттєво не впливають на попит населення на іноземну валюту.
Таку думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко в ефірі "Ера ФМ".
"Давайте подивимось на найзвичайнішу статистику, яку друкує Держкомстат. За результатами 10 місяців з початку року сальдо зовнішньої торгівлі товарами для населення становить лише "мінус" 1 мільярд доларів. А по газу, нафті і вугіллю - 17 мільярдів доларів. Про який вплив споживчого кредитування на попит на валюту можна казати? Сьогодні основним фактором, який впливав, впливає і буде впливати на проблему з валютою, є виключно природний газ", - сказав він.
Крім того, за його словами, попри нарікання на низький рівень кредитування підприємництва, його рівень є досить високим.
"Знов-таки беремо офіційну статистику тепер вже Національного банку. За результатами жовтня, було надано кредитів фізичним особам на 8,8 мільярда гривень, а юридичним особам - 112 мільярдів гривень. Це вигадка, що в нас не кредитують підприємства. Із загального кредитного портфелю банків, який становить близько 700 мільярдів гривень, 200 мільярдів надано фізичним особам, все інше - юридичним", - зазначив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям дозволили судитися з банками через підвищення ставок за кредитами
Охріменко також зауважив проблему недостатності гривні в банківській системі.
"Останнім часом навіть дуже великі банки активно залучають депозити, бо їм катастрофічно не вистачає гривні. Рік тому в банківській системі залишалося на кореспондентських рахунках близько 24 мільярдів гривень. На сьогоднішній день - лише 14 мільярдів", - повідомив він.
Коментарі