Експерт із якості та безпеки продуктів Марина Яковець каже, що половина вмісту жувальної гумки — природна.
"Чому цукор не страшно їсти, а такі харчові добавки як сорбіт та ізомальт — страшно. Цукор виготовлять із цукрових тростин, а всі підсолоджувачі з пшеничного або кукурудзяного крохмалю. В чому різниця, якщо перші і другі мають натуральну основу? Вони не шкідливі для людини і їх можна використовувати без обмежень. А от аспартам, сульфам та сукралоза мають обмеження. В Білорусі, до речі, через вміст в гумці аспартаму, її заборонили вживати вагітним жінкам. Такого нема в жодній країні світу", - зауважує жінка.
Гуміарабік, який допомагає згущувати гумку, теж натуральна речовина.
"Його отримують із смоли. Звичайно, це не не просто зібрана з дерева смола, а трохи перероблена. В жуйці вона використовується в ролі згущувачу. Спочатку його хотіли замінити його на якийсь із желатинів - свиний або телячий. Але свиний не підходить для мусульманських ринків, а імпорт телячого досить часто забороняють. Тому гуміарабік — оптимальний варіант", - каже експерт.
Емульгатор — лецитин, який використовується при виробництві багатьох продуктів, теж натуральний.
"У жуйці використовується лише соняшниковий лецитин, рідина коричневого кольору, яку отримують із соняшникових зерен. Він утримує вологу, щоб гумка потрапивши в рідинне середовище, не розбухала. Лецитин навіть вважається корисним для роботи мозку. Має лише одну небезпеку, якщо соєвий, то може містити ГМО", - підкреслила Марина.
Коментарі
1