У жінок, навіть в дорослому віці не є рідкістю висипання чи акне на шкірі, появу яких важко зрозуміти.
Існують шкідливі звички, через які з'являється висип, розповіла дерматологиня-косметологиня Ольга Довгопола на сторінці в Instagram.
За її словами, однією з помилок є вмивання лише раз на день. Робити це потрібно двічі - зранку і ввечері. За день на шкірі обличчя збирається пил, бруд, бактерії. Якщо наносити крем на неочищену шкіру, то через утворену плівку він не вбереться, а змішаний з брудом і пилом, викличе запалення і висипання. Змивати макіяж не так, як слід, також спричиняє появу прищів. Спочатку треба це робити міцелярною водою або двофазним засобом - умивання гелем - тоді лосьйоном - тоді нанести крем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чого не варто робити під час вмивання: 3 найбільш розповсюджені помилки
Вмиватись агресивними засобами, які пересушують і травмують шкіру, порушують її захисний бар'єр, як мило, хлоргексидин, чи й пральний порошок також не слід.
Щільні, дешеві тональні засоби, які забивають пори, треба замінити на більш легкі BB, CC креми, наприклад, аптечних брендів. Ще висип може спричинити неналежна обробка кистей, спонжей для нанесення макіяжу.
Надмірна кількість простих вуглеводів і фаст-фуду в раціоні, які стимулюють роботу сальних залоз, допомагають виникненню висипання також. Те ж саме робить і хронічний стрес і недосипання.
Щоб не було зайвих прищів не слід чіпати обличчя руками протягом дня. Це одна з найпоширеніших звичок за комп'ютером або телефоном, коли роблять це несвідомо. Треба також бути обережними із молочними продуктами.
Слід постаратися не притуляти телефон до щік і дезінфікувати антисептиком 2-3 рази на день. Змінювати маску кожні 2 години, а краще виготовити самостійно з марлі, яка буде дихати і не натирати.
Проблемну шкіру не радять часто чіпати руками і наносити на неї товсті шари косметики. Якщо косметичні засоби не дають належного впливу, слід проконсультуватися у лікаря-ендокринолога з приводу можливих гормональних порушень і пролікуватися під наглядом фахівця.
Коментарі