Вчені з Британської школи біологічних наук виявили, що вишневий сік корисно пити при безсонні. Один із вчених Реймонд Сміт каже, вишневий сік підвищує в організмі рівень мелатоніну. Це гормон, який відповідає за сон.
- Наше відкриття може допомогти людям, які страждають безсонням, - розповідає Реймонд. - Вишневий сік корисний також для людей із синдромом зміни часових поясів і тим, хто працює у вечірні та нічні години і неповноцінно спить. Як бачимо, вишневий сік можна пити замість снодійного. Ефект буде практично той самий, але ж пити сік значно корисніше, ніж ліки. Наше дослідження в черговий раз довело, що раціон харчування і сон людини тісно пов'язані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вишневий сік можна пити замість снодійного
У дослідженні британських учених взяло участь 20 здорових добровольців. Протягом тижня вони щодня випивали по 2 порції (30 мл) вишневого соку або плацебо. До і під час дослідження у людей взяли аналізи, щоб виміряти рівень мелатоніну. Усі добровольці носили спеціальний сенсор, який стежив за кількістю та якістю сну. Учасники експерименту також вели щоденник, в якому описували свій стан і оцінювали якість сну.
Виявилося, що в людей, які пили вишневий сік, рівень мелатоніну в організмі виріс на 15-16 відсотків. Учасники експерименту, які вживали вишневий сік, спали в середньому на 25 хвилин довше. Якість сну в них також підвищилась. Люди рідше скаржились на недосипання та бажання поспати вдень. Якість роботи вдень у них значно зросла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У чорний ром додали вишневий сік
Столичний дієтолог 43-річна Тетяна Ніколайчук припускає, що вишневий сік дійсно може впливати на якість сну.
- Це наукове відкриття може бути корисним для медицини, - каже Тетяна. - Адже досі не було відомо, що вишневий сік впливає на рівень мелатоніну. А загалом вишневий сік в Україні менш популярний, аніж, приміром, яблучний. Але кількість корисних речовин у вишневому соку значно вища, ніж у інших фруктів. Вишневий сік покращує обмінні процесі в організмі. Високий вміст фолієвої кислоти та заліза робить цей сік корисним при малокрів'ї. Регулярне споживання вишневого соку також покращує апетит і травлення, знижує ризик діабету та онкології.
Коментарі