Узимку за волоссям треба доглядати зовсім не так, як влітку, -- каже столичний косметолог Марина Навроцька.
Категорично забороняється мити волосся гарячою водою, інакше від перепаду температур воно стане жорсткими і ламким.
Треба утриматися від фарбування, бо на волосся воно діє як стрес. Волосся може почати випадати і стане як солома. Якщо фарбування необхідне, щоб, скажімо, приховати сивину, у фарбовану шевелюру після кожного миття голови треба втирати живильні капсули, які містять біологічно активні речовини - цинк і біотин. Вони поліпшують структуру фарбованого волосся і роблять його більш міцним.
Шампуні в зимовий період повинні містити велику кількість вітамінів і володіти захисною функцією. Бажано застосування кондиціонерів для волосся, вони допомагають зберегти у волоссі вітаміни і додають йому шовковистості.
Не слід зловживати феном, від нього волосся пересушиться і стане млявим і тьмяним.
Розчісуватись треба щітками з металевими зубчиками і великим діаметром, але ніяк не пластмасовими, вони тільки заплутують волосся.
Якщо в зимовий період волосся швидко стає жирним, то слід виключити зі свого раціону жирні та гострі продукти, що стимулюють підвищене виділення шкірного сала залозами шкіри голови. А також варто використовувати шампуні зі спеціальними підсушуючими компонентами, наприклад, білою глиною і морськими водоростями.
Обов'язково треба носити головний убір. На морозі судини звужуються, сповільнюється циркуляція крові на шкірі голови. Від цього погіршується живлення волосяних фолікул. Це може призвести навіть до випадання волосся у жінок і облисіння у чоловіків, – розповіла косметолог.
Але вона наголосила, що дуже важливо саме правильно вибрати головний убір.
"Ідеальний головний убір повинен бути зроблений із змішаної тканини, наприклад, віскози з вовною і мохером, з підкладкою з натуральних матеріалів --бавовни, шовку. Тільки така шапка буде вільно сидіти, "дихати" і не стане здавлювати судини голови. У хутряній шапці , що тісно прилягає до голови, на шкірі швидко створиться "парниковий ефект". Волосся швидше втрачатиме привабливий зовнішній вигляд через підвищення активності сальних і потових залоз. У синтетичній шапці – волосся не дихає. Якщо шапка буде виплетена із чистої вовни, шкіра голови може подразнюватися і чухатися. У приміщенні шапку знімайте, бо волосся підпарюється і швидко масніє".
Навіть довге волосся слід повністю ховати під шапку чи хустку. Якщо вже дуже хочеться , щоб волосся було зовні, після кожного миття наносьте на пасма будь-який незмивний засіб -- спрей, гель, що містить протеїни. Вони не тільки відновлять силу волосся, але і захистять його від шкідливого впливу навколишнього середовища.
Навушники і пов'язки закривають зовсім невелику частину голови і волосся, залишаючи майже усю голову незахищеною від морозу та вітру. Щільно прилеглі навушники або пов'язки здавлюють судини, що призводить до погіршення кровопостачання і послаблює живлення волосся.
Коментарі