"Останні дні ходжу, як п'яна, з думкою, де б то впасти і поспати. А перед сильною зливою завжди ноги так болять, що мало не на стелю лізу. Зміну погоди чую за декілька днів. Інколи голова болить, хочеться лягти і лежати з закритими очима, і кістки крутить-викручує. Коли п'ю якісь пігулки, коли так обходжусь. Боюся, що ж мене тоді чекає в старості, якщо зараз так реагую на погоду. Ще помітила, що моя донька перед погіршенням погоди, або, коли погода часто змінюється, робиться дуже вередлива", - розповідає Наталія Шульга з Полтави.
Під час зміни температурних показників - спека, а потім різке похолодання - у багатьох людей змінюється судинний баланс, каже Василь Нетяженко, терапевт, член-кореспондент Академії медичних наук.
"Реагують на погоду стомлені люди, ті які мають підвищений тиск, які або лікуються нестандартизовано, по порадах товаришів, знайомих. У таких пацієнтів на зміну погоди може бути аритмія серця, запаморочення. Це зовсім не значить, що у них обов'язково перед цим була якась соматична патологія. Людина може втрачати на короткий період часу орієнтацію через різке підвищення чи зниження артеріального тиску".
У спеку лікар радить пити не менше двох літрів води, не вживати препарати, які знижують чи навпаки підвищують частоту серцевих скорочень. А також по мірі можливості міряти тиск.
"Останні роки все частіше люди почали скаржитись на підвищений тиск. Чомусь у нас діє стереотип, що гіпертонія буває тільки у людей похилого віку. Але вона трапляється й у молодих людей у віці 18-20 років. У них спостерігається вегетосудинна дистонія, буває підвищена пітливість, тахікардія. На цьому етапі вже потрібно починати профілактику лікування. Наступна категорія — це люди 30-40-річного віку. Вони зазвичай не здогадуються, що мають підвищений тиск. Людина сідає за кермо, або робить справу, яка вимагає концентрації уваги."
Зі слів, Василя Нетяженка, 60% хворих на гіпертонію знають, що в них підвищений тиск, інші ж 40% про це навіть не здогадуються.
Коментарі