Будинок та присадибну ділянку розміром у 4 сотки оздобила морським камінням кримчанка Олена Істоміна. Ними прикрасила квіти, дерева, скляні вази, створила декорації - картини у вигляді кам'яної мозаїки. Незвичайні за формою, кольором та розмірами каміння жінка збирає щодня на пляжі протягом трьох років.
"Три зими носила камені. Хвилями з моря викидає гарний камінь, якщо його не взяти, на наступний день його може забрати в море. Я думаю, принесу і покажу людям. Іноді буває день, що і нічого не принесеш. А буває після шторму стільки їх красивих, що накопичуєш і дня три носиш", - розповіла Олена.
Будинок жінки знаходиться неподалік мису Фіолент у Балаклавському районі Севастополя. На Фіоленті місцеві переважно мають дачі, які влітку здають туристам. Олена Істоміна щодня о сьомій годині ранку спускається до Яшмового пляжу. Там купається і збирає морське каміння. Спуск до моря налічує понад 785 сходинок. На території розташовано Георгіївський монастир. Пляж отримав таку назву через велику кількість яшми. Яшма – строкатий, або крапчастий напівкоштовний камінь. У давнину з яшм робили печатки та амулети. У наш час це популярний матеріал для художніх виробів, кам'яної мозаїки. Майстри його шліфують і полірують.
"Це все ще й велика праця. Серединка цієї клумби у минулому році виглядала зовсім по-іншому. Щороку у мене абсолютно різні клумби і абсолютно по-різному розташоване каміння. На зиму все прибираю і по весні ставлю заново. Навіть кішка пробіжить, впадуть, і вже не поставиш їх так, як вони стояли", - сказала Істоміна.
Все каміння жінка приносить сама.
"Якось принесла яшму вагою 16 кілограм. Брала щільну авоську, і ставлячи на кожну сходинку піднімала. Один камінь мені допоміг принести знайомий, просто він дуже великий. Маю найбільш улюблений камінь, хоча вони у мене всі улюблені. Всі шедеври, а після дощу тут неймовірно красиво. Я їх розфарбовую водичкою", - зауважила вона.
У подвір'ї серед каменів ростуть різні рослини. Є дерево з плодами персиків, у сезон росте полуниця.
"У камінні ростуть кам'яні троянди, є ряд каменів і в кожному з них квітка. Їй потрібно буквально трохи землі, можна навіть без землі, головне щоб вода була", - додала жінка.
Олена проводить до двохповерхового будинку. У домі показує дві картини з дрібного каміння, зроблену власноруч. Сходами на другий поверх будинку викладене каміння.
"Деякі камені розбиваю кувалдою і роблю картини. Клею на полотно. А яшму я не змогла розбити жодного разу, вона дуже щільна", - розповіла вона.
Коментарі
10