Навесні та влітку дуже поширена сезонна алергія. Цвітіння трав та дерев провокує у людей чхання і кашель, - каже лікар зі столичного центру "Алерголог" Марина Борисюк.
У травні цвітуть береза, каштан, клен. В теплу погоду дозріває подорожник, кульбаба. Вони можуть провокувати закладення носу, набряки і навіть температуру. Наприкінці травня небезпеку для алергіків несуть хвойні дерева: ялина, сосна та інші. До серпня активно цвітуть пшениця та ячмінь. До середини вересня цвістиме амброзія. Усі ці рослини часто провокують сильні напади алергії.
Симптоми сезонної алергії бувають дуже різні. В основному виникає сильний нежить, людина часто чхає, з очей течуть сльози. При алергії в організмі виробляється особлива речовина — гістамін. Невідомо, як він проявить себе наступного дня. Можуть виникнути ускладнення: набряк Квінке, напади бронхіальної астми.
Якщо алергія викликала лише чхання, достатньо просто вмиватися 2-3 рази на день, щодня робити у квартирі вологе прибирання. Корисно промивати ніс концентрованим розчином із солі. Але якщо наслідки більш серйозні, треба йти до лікаря.
Усі спреї від алергії мають у своєму складі гормони, тому призначати їх має спеціаліст. Гістаміни у вигляді таблеток, які рекламують так часто по телебаченню, не завжди ефективні. Без консультації лікаря — це викинуті на вітер гроші. Адже коштують такі препарати недешево — від 70 гривень і більше.
Треба пам'ятати, що спреї та інші засоби від сезонної алергії лише ліквідовують симптоми. Причину недуги вони не лікують. Тому сезонну алергію треба лікувати ще до настання тепла — взимку. Проходять курс специфічної імунотерапії — після виявлення алергену призначають курс таблеток або уколів. Якщо все робити правильно, алергія зникне на 5 років, а то й на все життя.
Коментарі
2