В Україні посилили відповідальність за крадіжки автомобілів. Президент підписав відповідний закон 22 вересня. Про це повідомили в офісі Володимира Зеленського.
За викрадення автівок більше не штрафуватимуть. Замість цього зловмисників саджатимуть за ґрати на термін від 3 до 5 років.
"Посилення міри покарання у деяких випадках стане стримуючим фактором. Від штрафів нікому немає користі. Для держави це не ті розміри стягнень, якими можна наповнити бюджет. Тому, в першу чергу, користь отримають власники транспортних засобів", — каже правозахисник Володимир Караваєв.
Якщо крадії використали гаджети для злому автосигналізацій, то сидітимуть за ґратами від 5 до 8 років з конфіскацією майна.
Такий самий термін отримуватимуть зловмисники, якщо вартість краденого авто становитиме від 105 100 до 262 750 грн.
На 8-12 років за ґрати саджатимуть у разі, якщо вартість машини перевищуватиме 262 750 грн.
"Поки що досить важко прогнозувати на скільки знизиться рівень подібних злочинів, — розповідає адвокат Вадим Володарський. — Винесення покарань за вартістю автомобіля — це логічно. Оскільки від цього залежить фактичний розмір реальної або потенційної шкоди. Навіть якщо автомобіль знайшли. Це питання саме щодо небезпеки дії того, хто займається викраденням автомобілів. Штрафи однозначно не стримають крадіїв".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт розповів, чому держава не заробляє на штрафах ПДР
Штрафи для водіїв за перевищення швидкості більш як на 50 км/год можуть підвищити у 6,5 разу. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у прямому ефірі телеканалу НАШ нагадав, що в липні цього року Верховна Рада у першому читанні ухвалила відповідний законопроєкт.
Коментарі