В Україні пройшла акція громадянської непокори. Її організували власники автомобілів на іноземній реєстрації. Люди блокували дороги у багатьох регіонах країни. Вимагали, аби депутати переглянули прийняті 8 листопада законопроекти. Зокрема норми, які стосуються коефіцієнту віку в розрахунку вартості акцизу.
За допомогою євробляхарів намагаються розхитати ситуацію в країні. Таку думку Gazeta.ua висловив політолог Михайло Басараб.
"Власники євроблях - це переважно чоловіки працездатного віку, люди авантюрної вдачі. Щоб наважитися ввезти в країну автомобіль поза межами законодавчого поля, треба бути людиною нігілістичного налаштування. Завдяки цьому євробляхери стали настільки впливовим і специфічним суб'єктом в нашій країні", - розповідає експерт.
Ситуація, яка склалася навколо автомобілів на іноземній реєстрації, матеріал для впливу і тиску.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заблоковані важливі траси і бійки між водіями: як пройшов протест власників євроблях
"Ці люди - хороший ґрунт для використання у маніпулятивних цілях ворожими спецслужбами. Було б дивно, якби Росія не звернула увагу на євробляхерський рух і не спробувала використати його у своїх цілях. Адже там спеціалізуються на формуванні мережі агентів-провокаторів ще з часів царської охранки. Це давня традиція російських спецслужб. Ймовірно, у середовищі лідерів євробляхерів вже є спеціально навченні люди. Росія робитиме спроби використати цей рух у деструктивних цілях для провокацій, нагнітання суспільних конфронтацій і політичної дестабілізації", - каже політолог
8 листопада народні депутати прийняли закони №8487 і №8488. Розмитнення іномарок подешевшає. Штрафи за нерозмитнені автомобілі зростуть. Зміни наберуть чинності після підписання головою Верховної Ради, президентом і публікації в офіційних газетах.
Коментарі
2