четверг, 31 марта 2011 16:26
Віталій Жежера
Віталій Жежера
Віталій Жежера

Початок квітня

Увечері, після заходу сонця, початок квітня буває дивовижно схожий на початок листопада. Коли уявити собі, що ти, припустімо, їжак, і прокинувся оце зараз, увечері, коли сонце вже сіло, а ні одна зірка ще не зійшла — то що ти побачиш і відчуєш? Ти відчуєш свіжий вечірній холодок і побачиш, як навпроти темно-синього неба вимальовується чорне гілля старих дубів край Брест-Литовського проспекту.

Ця картинка однаково і квітнева, і листопадова. Пахне опалим листям, і цей волого-прохолодний запах ще нічого певного не каже тобі про те, чи листя перележало зиму, чи ні. Тобто, ти не можеш сказати твердо, що тут відбувається — зима ще не починалася чи вже закінчилася?

Не можеш сказати твердо, що тут відбувається — зима ще не починалася чи вже закінчилася?

Цей твій сумнів схожий на коротку щасливу рівновагу, коли можеш дозволити собі не знати, скільки в тебе є часу — кілька годин чи кілька місяців до того, як усе стане інакше. І з'явиться тривожний тілесно-трав'янистий запах весняної землі, і цього запаху вже ні з чим не сплутаєш. Так пахнуть солодкі безпричинні сльози в дитинстві, а пізніше так само пахне любовний гріх. Те й друге хочеться переживати довше, але воно ніколи не буває надто довгим. Воно отак само з'являється нізвідки. І ніколи не схоже тільки на самого себе, а одночасно — ще на щось, як квітень на листопад увечері. При цьому виникають картини, що довго не забуваються.

Якось давно, навесні того року, як мені належало йти в армію, я опинився пізно ввечері коло річки. Знав, що не повернуся сюди, і хотів побачити, як по річці йде крига. А було так темно, що не проглядалася ні крига, ані сама річка. Але шурхіт крижин одна об одну дивно нагадував щось таке, наче хтось у пітьмі гортає сторінки здоровенної старої книги або низько над водою летять невидимі гуси.

Сейчас вы читаете новость «Початок квітня». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

13

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

03.04.2011 23:12:39Вика178.150.27.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Я долго не могла вспомнить, где же на Брест-Литовском проспекте старые дубы. Пришлось окунуться в детство и вспомнила. Раньше их там было больше. Спасибо за воспоминания.
03.04.2011 22:50:56Остап194.44.203.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Насправді і Ківалов - Сєрьога Підрахуй, і Андрухович [Цензура]Забужка - все цн комедійні персонажики на тлі доби епохи Юлі Тимошенко
03.04.2011 14:23:17 Народ194.28.172.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Браво, пане Віталяю! Дуже талановито. Як ковток свіжого повітря після набридлих і однакових статей про кацапів і москалів, що винні у всіх бідах українців. Читати приємно. Вчіться, сер Гунько-Варунамітра, Панночка Гембік і вся компанія, що пише статейки на один манер.
01.04.2011 20:11:56Лора95.132.167.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Андрію. Таке переказати важко, майже неможливо. Це як квітка - задоволення отримуєш, а пояснити не можеш в чому секрет і що найбільше тобі в квітці сподобалось: її колір, форма, чи аромат.
01.04.2011 17:56:31андрій83.149.21.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
якщо б можновладці вміли читати то діти в школах писали б за Жежереними замітками перекази та диктанти...
01.04.2011 14:31:56natalka193.115.13.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
yakbi moznovladtsi vmili b chitati - voni b vidali Zezeru, velikim i deshevim terazem - shcho b vsim dostupno bylo. boze, yaka precrasna i vichna klasika! zivit dovgo - dovgo - tse nash vsenarodniy egoistichniy interes :)))
01.04.2011 04:52:27Олеся94.145.239.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Хороше. Зичу успіхів Віталію. Зима попускає. Замалювати повітря, воду - непросто. Хай кожному крізь щоденні життєві спіхи вдається вдихнути весняного повітря, настояного на смолистих набубнявілих бруньках тополі. Як-не-як, віє не під ковбасу, а під яйця. Вербний тиждень на носі!
01.04.2011 00:37:30Ната82.83.144.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
а колонка правда-классная!!! спасибо!!!
01.04.2011 00:35:26Ната82.83.144.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
сами вы гниль,за свою никчемную жизнь не умеете ничего,чем поливать других дерьмом.питаетесь вы им чтоли?а ты юрася отморозок читай спидинфо,как раз твой уровень!
31.03.2011 22:05:52юрась194.44.203.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Дідок знову щось висмоктав з пальця, нудота... Щось про "противсіхічок" забужок давай, цікавіше
Голосов: 1
Голосование Как вы обустраиваете быт в условиях отключения электроэнергии
  • Приобрели дополнительное оборудование для жилья для энергонезависимости
  • Подбираем оборудование и готовимся к покупке
  • Нет средств на такое, эти приборы слишком дорогие
  • Есть фонари и павербанки для зарядки гаджетов, нас это устраивает
  • Уверены, что неудобства временные и вскоре правительство решит проблему нехватки электроэнергии.
  • Наше жилище со светом, потому что мы на одной линии с объектом критической инфраструктуры
  • Ваш вариант
Просмотреть