Ексклюзивы
воскресенье, 27 апреля 2014 09:35
Денис Мандзюк
Денис Мандзюк
Денис Мандзюк

25 сортів литовського пива

"Пиво сюди досі возять із приватних сільських броварень, страви готують за давніми литовськими рецептами, в меню немає нічого європейського", – читаю перед поїздкою до Вільнюса на якомусь туристичному порталі про ресторан Snekutis. Це "базіка", "балакун" по-нашому. Він – у переліку 10 пам'яток столиці Литви, які рекомендують відвідати. Автори сайта додають: "Ні в рекламу, ні в інтер'єр власники закладу грошей не вкладають – чутки про це місце ширяться самі".

У Вільнюсі починаю сумніватися в останньому твердженні. Де цей "Шнекутіс", ніхто не знає.

– Ресторан, у якому подають 25 сортів литовського пива? Уперше про такий чую, – знизує плечима дівчина на проспекті Ґедимінаса у центрі міста.

– Здається, це біля пам'ятника яйцю, – додає її товариш.

Туди 20 хвилин пішки. Але й там про Snekutis не знають. Двоє чоловіків радять звернутися до розташованого поряд готелю. Портьє довго шукає наш запит в інтернеті.

– То це на паралельній вулиці, – нарешті радісно повідомляє. – А я й не знала. При нагоді зайду.

Вивіски на ресторані справді немає. Біля дверей, спершись на стіну, стоїть сивобородий чоловік, схожий на діда з логотипу кав'ярні KFC. Намагає­ться нам щось сказати, але язик його вже не слухається. Ми прийшли за адресою!

Брак реклами не впливає на кількість відвідувачів – Snekutis переповнений. Займаємо єдиний вільний столик у підвалі. Тут холодно, тож усі сидять у куртках. Цікавимося в офіціанта, яке пиво порадить.

– Вам пощастило, маємо дуже хороший сорт, який привозить наш найкращий пивовар, – каже англійською. – Ось, до речі, й він, – киває на того самого бороданя, який підпирав стіну перед входом, а потім зайшов слідом за нами.

Гаразд, решту 24 сорти скуштуємо іншим разом. Адже вже знаємо, де шукати Snekutis.

Сейчас вы читаете новость «25 сортів литовського пива». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Погода