Ексклюзиви
Четвер, 30 липня 2009 20:19
Віталій Жежера
Віталій Жежера
Віталій Жежера

Те, чого нема

 

Чогось у снах найбільше вражають дуже прості речі, які тебе ніяк би не вразили, якби вони трапилися насправді.

Ось недавно снилося, наче ми з якоюсь дівчиною їдемо в легкій ресорній бричці, у такій колись їздив наш голова колгоспу. Надворі нібито осінь, листя на деревах немає, і по ліву руку мені добре видно, як за городами розлилася наша річка. Вона так широко не розливалася вже дуже давно, бо вмерла. От це мене і вразило — аж так, що відчув: зараз зупиниться серце. Це неможливо було витримати, оцей щедрий розлив води.

Я попросив, щоб бричку зупинили, і та дівчина сказала, що вона зійде зі мною. Це було саме те, чого я й хотів, щоб вона зробила, і я був дуже їй вдячний. Вона заворушилася й доторкнулася до мене плечем. Лиця її мені не видно, хоч знаю, що воно гарне. Видно тільки, що в неї чорне пальто.

І ми з нею опинилися в хаті нашої сусідки баби Наталки, де ця дівчина нібито тепер живе. У хаті все так, як і при бабі: ткацький верстат заповнює увесь простір, а на покуті примостився ще й самогонний апарат, від якого пахло гарячою горілкою (руб за півлітру). Коло печі теж усе на місці. навіть та помийниця, в якій дядько Сашко спересердя хотів утопити свого кума Олексія, а баба не дала цього зробити.

Дядько Сашко спересердя хотів утопити свого кума Олексія

Я підійшов до вікна, що виходило на північ. Крізь безлистий сад добре видно нашу хату, яку хтось недавно підмазав свіжою глиною, і я подумав, що треба написати дочці: мовляв, бач, хтось подбав про нашу хату, доки нас тут немає.

Це була мить щастя, від якого знову захотіло зупинитися серце, і я прокинувся.

Спершу не зрозумів, що я вже не там. Просто подумав, що у баби Наталки ніколи вікно не виходило на той бік.

І ще за якусь мить згадав, що й хати бабиної Наталчиної немає вже років із 30.

Зараз ви читаєте новину «Те, чого нема». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

13

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода